Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hetes kis cicáknak mit...

2 hetes kis cicáknak mit adjak enni? Nagyon sürgős

Figyelt kérdés

pontosan ma 2 hetesek és az anyjuk szoptatná őket de a kiscicák hiába keresik a cicit fél percig szívják aztán másik cici után néznek és folyamat csak nyávognak

lécci télleg csak értelemes válaszokat nagyon fontos lenne


2011. máj. 19. 14:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Én tejet adnék.
2011. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Lehet az anyamacskának kevés a teje. Lehet kapni ilyen tej pótlókat és cumisüveggel etetni...mikor én találtam két kidobott kiscicát, így neveltem fel őket, tejjel cumiztattam. De lehet nem ártana egy állatorvossal is beszélni. Lehet más is a gond...
2011. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Házi tejet ne adj nekik, belepusztulhatnak. Keverj össze forralt tejet, a legjobb lenne a kecsketej, egy tojás sárgájával és egy kis mézzel, langyos legyen, és fecskendővel etetheted őket.
2011. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Vagy cumisüveggel esetleg.
2011. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

kecske tejes az kipróbált?


eddig mi is a tápszert találtuk a legjobb megoldásnak

tehént tejet semmiféle képpen nem adunk nekik

2011. máj. 19. 14:54
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Igen, én azzal neveltem fel 3 kiscicát egy állatorvos ismerős javaslatára, bár ott az anya elpusztult. Elképzelhető, hogy itt egyéb probléma is van. A tápszer is jó megoldás egyébként, de mindenképp konzulztálj akár több állatorvossal is. A www.haziallat.hu oldalon feltehetsz kérdést is, pár napon belül kapsz választ.
2011. máj. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Igen, a kecske tej a legjobb, egészséges nagyon.
2011. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hol lehet kecske tejet kapni?
2011. máj. 19. 14:59
 9/18 anonim ***** válasza:

Én itt olvastam erről: [link]


"A kiscica nem ihat tehéntejet. Ha nincs macska tejpótló, akkor kecsketejet is használhat, de soha ne adjon a kicsiknek tehéntejet. Ha az anya elpusztult, elutasítja az almot, nincsen teje, a kicsik sírnak , tömegük stagnál vagy csökken. Ebben az esetben a kicsiket mesterségesen kell felnevelni. Etetés esetén 2 hetes életkor alatt 2-3 óránként, 2-4 hetes kor között pedig 3-4 óránként kell őket etetni. A kicsiket mesterségesen felnevelni nagyon nehéz, hiszen egy 4-es alomnál, ha figyelembe vesszük a táp elkészítési idejét és az etetésre fordított időt gyakorlatilag az illető nem alszik eleget, így segítségre mindenképpen szüksége van."

2011. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Érdeklődj ismerősöknél, nem tudnak-e szerezni esetleg, nagyobb áruházakban, vagy piacokon is körülnézhetsz. Nekünk több ismerősünk is tartott akkoriban kecskét, tőle kaptuk a tejet. Mézet nem muszáj hozzáadni, de egy bögrényibe elég egy fél evőkanálnyi kb, ha teszel. Próbáld ki, hogy ízlik nekik jobban, az enyémek jobban megették úgy. Egy bögrényihez szintén egy tojás sárgája, sok benne a számukra fontos vitamin, és szép szőrük, körmük, fogazatuk lesz tőle, erősödik a csontozatuk.
2011. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!