Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine coon cicám elég vad...

Maine coon cicám elég vad pedig sokat foglalkoztam vele másnak is ilyen? :S Tovább lent.

Figyelt kérdés
Velem és családtgokkal kedve, bújós cica, de idegeneket pl: néha a kapuban megtámadja. Sőt még ismerősökre is eléggé pipa ha jönnek. Másnak is vannak ilyen tapasztalatai?
2011. máj. 19. 17:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

NEm tudom, miért lehet de sztem a szenzitív időszakban nem látott elég idegent. Az enyém 4 hetes korától folyton más és más emberek között volt, mert mindig jött vki, meg vittük mindenhova ahova lehetett (most is) És nem mindenkivel bratyizik le, mert nem mindenki szimpi neki, de senkit nem bánt.


Sztem próbáljátok, h aki megy hozzátok az adjon neki jutalom falatot, mindig mindenki, hátha társítja. idegen=jutalomfalat, és kérjetek meg mindenkit h ne csengessenek, lehet az ingerli a macskát. A postás meg hajítsa a leveleket :D (jó ez csak vicc volt)

2011. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a választ! Remélem lehet rajta segíteni. Postásnak meg adunk csúzlit XD
2011. máj. 19. 20:08
 13/16 anonim ***** válasza:

Te kiengeded a Maine Coon macskádat?


Enyém is "bratyizós", ahogy az előző válaszoló írta, ezeket a macskákat (megfelelő helyen) úgy nevelik, hogy barátságosak legyenek. De MC-nál éppen nem fajtajellemző az agresszivitás, gondolj csak bele, "szelid óriás". Ennek ellenére bármely macskánál kialakulhat akár trauma hatására is, hogy hirtelen mindenkivel passzív vagy éppen harapós lesz.

2011. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is pont ilyen problémám van.

Van egy 6 hónapos nőstény (nem ivartalanított) maine coon cicám. Elvileg azt írják róla, hogy szelíd, jámbor, barátságos, stb. De ez nem igaz az én cicámnál.

Már nem tudom mit tegyek. Olyan sebek és hegek vannak rajtam, hogy életem végééig látszani fognak. Pedig szeretem nagyon, foglalkozok vele, játszok vele (egészen addig, míg el nem durvul a helyzet). Ok nélkül nekemugrik, karmol, harap... Pl. ülök a számítógép előtt, és hirtelen felugrik hátulról a hátamra, és belekapaszkodik a húsomba a karmaival és ott lóg a hátamon. Meg amikor járok-kelek a lakásban, folyton megtámadja a lábam, és rácsimpaszkodva teljes erejéből harapja és karmolja... amikor fekszem, nekiugrik a fejemnek...

Már teljesen kétségbe vagyok esve... nem tudom mit tegyek, hogy állítsam le... hogy neveljem meg... nem tudom... Amikor ilyet tesz, akkor elkapom, és elpaskolom erősen a seggét, hogy tudja, hogy ezt nem szabad. De nem használ, mert fél perc után ismét nekem támad. Szóval a veréssel nem tudom megnevelni. Volt úgy, hogy kiraktam a szobából büntetésből, aztán egy óra múlva visszaengedtem. De kezdődött az egész előről... Lehet, hogy ez betegség? Vagy mi???

Naponta 2-3 alaklommal jön rá ez a támadási roham. Amúgy pedig szelíd...

Nem akarok megválni tőle, csak szeretném, ha megváltozna ezen a téren, és nem bántana...

Kérem, ha valaki tud, segítsen....

2011. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyém is harap és néha nagyon fák. Nem fogod elhinni de a kutya témában találtam megoldást. Zsenik a kutyások a nevelésben, nekem bejött :D

Szóval amikor megtámad játékból és túl erőset harap nem szabad vele tovább játszani. Sikíts fel és merevedj meg pár mp-re. Az enyém nem fogta fel rögtön h akkor most mi van, de 2-3x eljátszottam és mindig eggyel kissebbet harapott, úh meg lehet próbálni, mert ha meg hagyjuk őket elkanászodni lemondhatunk róla h nyáron kidugjuk a lábunkat a paplan alól :D


Szia ezt máshova írtam eredetileg de ide is jó lesz :D

Szerintem ne verd nekem is van h elszakad a cérna de az nem igazán segít csak dacot szül benne. Inkább rángasd a grabancát az anyja is azt csinálja, az hatásosabb.

2011. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nekem is Mc van,fiú,5 éves,és már lenyugodott,az első 2 évben nekünk is volt ilyen problémánk,ok nélkül a lábunknak ugrott,meg minden. Mivel makacs és bosszúálló fajta,nm szabad visszaütni,nálnk az jött be hogy "hííííííííííí" hangot adunk ki,elég hangosan,mintha fájna. Aztán átköltöztünk egy másik helyre,és teljesen megváltozott. Ja,és nekünk az is segített hogy vettünk neki egy 2 méter magas játszós kaparófát,ami csak az övé,nem nyúlunk hozzá,és őt sem piszkáljk ha rajta van,azon kiélheti a karmolhatnékját.
2012. márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!