Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális az, hogyha a macskám...

Normális az, hogyha a macskám harap?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy a többi cicagazdinak is viselkedik-e így a macskája? :D Igazából fél éves a cicám és játék közben nem csak karmol, hanem harap is. Meg olyan is van, hogy fekszek, vagy ülök valahol, ráugrik a lábamra és elkezdi harapni. Persze, csak játszik, meg én is szívesen játszok vele, csak kicsit furának tartom ezt, meg néha van, hogy eléggé fáj :D Vélemények?
2011. máj. 20. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Normális.
2011. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

igen az :)

az enyém is szokott, ha játszunk, és olyan kedve van :)

2011. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 20. 09:22
 4/13 anonim ***** válasza:
igen, normális. az enyém is elég harapós
2011. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy harap, egy veszélyes vadállat. XD Azért ha kicsit komolyabban harap vagy karmol, sos felrtőtlenítsd, különben lehet, hogy ronda nyoma marad.

És még a kutyára mondják... XD A macska nagyobbat harap, a hörcsögről meg inkább nem is nyilatkozom. XD

Teljesen normális a macskád, nyugi. :)

2011. máj. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :D Amúgy nekem is voltak hörijeim, 4 db is és egyik sem harapott :)
2011. máj. 20. 09:57
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az enyém is harap és néha nagyon fák. Nem fogod elhinni de a kutya témában találtam megoldást. Zsenik a kutyások a nevelésben, nekem bejött :D

Szóval amikor megtámad játékból és túl erőset harap nem szabad vele tovább játszani. Sikíts fel és merevedj meg pár mp-re. Az enyém nem fogta fel rögtön h akkor most mi van, de 2-3x eljátszottam és mindig eggyel kissebbet harapott, úh meg lehet próbálni, mert ha meg hagyjuk őket elkanászodni lemondhatunk róla h nyáron kidugjuk a lábunkat a paplan alól :D

2011. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jó ötlet az előbbi, de nem minden maccs "idomítható". Azt is megpróbálhatod, aamikor harap, kicsit koppints az orrára vagy a szájára és szólj rá, hogy nem szabad. Az enyémet ezzel sikerült nagyjából leszoktatni róla, most már csak akkor harapja meg kicsit a lábfejemet, ha már végképp "nem értem", mit akar :)))
2011. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, h minden macska idomítható-e de sztem mi macskások túl könnyen feladjuk. Pedig nagyon okos jószágok. Az enyém tud trükköket és most tanítom a pacsira...nem egyszerű, de előbb-utóbb meglesz :D

Időigényes munka az biztos :)

2011. máj. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nem gyömöszöltem, hanem mindig elkaptam a kezem, hogy ne tudjon ráakaszkodni.

Macska pszichológia: ami nem megy, nem erőlteti. Valahogy lájtosabb lett a küzdelem :)

2011. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!