Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyers csont etetés. Hogyan...

Nyers csont etetés. Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

A fogak tisztán tartása végett szeretnék egész csontot is etetni a macskámmal. Van olyan, akinek ez sikerült?

Első körben csirkenyakkal próbálkoztam, de rá se nézett. Milyen csonttal érdemes próbálkozni, és hogyan etethető? Mi legyen a maradékkal? Újra elérakható, vagy darabolni kell egy étkezésre elegendő darabokra?

A neten látni videókat, ahol egész nyulat etetnek macskával. Egy ültő helyében megeszi mondjuk az egyhuszadát. És akkor mit csinálnak a maradékkal?


2011. máj. 26. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi mindig húst főzünk a macskáknak meg a kutyának. Csirkefejet, nyakat, lábat, néha nyesedéket, farhátat, mellcsontot. Teljesen megfőzzük (nem csak forrázzuk, mint sokan), és így puha lesz a csont is, vagyis annyira puha, hogy meg tudják enni rendesen. Mindig főzünk hozzá zöldséget, hogy legyen egy kis finom íze. Persze van olyan nap, amikor konzervet kapnak, meg száraztápot minden reggel, meg szoktunk venni egész kacsatörzset is (le van véve róla a hús), az már meg van sütve, nem kell főzni, csak összedaraboljuk neki, a kutya megkapja egyben. Nagyon szeretik, szép egészségesek.
2011. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Macskának főleg csirkecsont való, esetleg kacsa.
2011. máj. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, eddig mivel etetted de ott lehet a gond h beleesett amibe sok macska, h csak azt eszi meg, amit megszokott. Én azért nem értek egyet azzal, h csak egyféle kaját adjunk neki, mert jól megszokja azt nézegethetsz. Én mindent váltogatok. Konzervet, szárazat, husit...stb. Mondjuk meg is eszik mindent, kivéve a befűszerezett húst, legjobban a nyerset szereti. Szerintem azt kéne kipróbálnod, h először megfőzöd és hozzá kevered a húst a konzervjéhez v száraz kajájához, aztán utána már nem főzöd meg, és végül mellécsempészed a csontokat is. Sok sikert!
2011. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szereti a nyers húst, csak a csirkét nem. Szerintem ezért nem eszi a csirkenyakat se.

Más állatok csontjával meg nem bírna el. El nem tudom képzelni pl., hogyan ertetnek egyesek egész nyulat egy macskával...

2011. máj. 26. 18:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát azt én se tudom :D
2011. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!