Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák hogyan hűtik magukat?

A cicák hogyan hűtik magukat?

Figyelt kérdés
Lehet, hülyeséget kérdezek, de ez a kérdés már egy ideje foglakoztat, és sehol nem találtam rá választ. Ugye az emberek verejtékezéssel, a kutyák lihegéssel, és a cicák?
2011. máj. 23. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
asszem a cicák is izzadnak valamelyest, a miénk mikor melege van kiterül mint a nagyalföld és ennyi, mondjuk jobban is bírják a meleget mit egy kutya, a miénk sokszor nap és árnyék között vándorol, mert a napon is imád feküdni.
2011. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A mieink lihegnek. Ha meleg van és elfáradnak a rohangálásban, akkor lihegnek. Egyébként pedig kiterülnek. De a mieink bírják a meleget, mindig kifekszenek a napra és süttetik a hasukat. :)

De egyébként a hőleadásban nekik a fülük meg a farkuk is nagy szerepet játszik. Tudod az állatoknál ez úgy van, hogy minél nagyobbak a függelékek, annál könnyebben adják le a hőt, és minél kisebbek, annál jobban tartják meg. Nézd pl a sarki róka és a sivatagi róka esetét. :)

2011. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
animal planeten úgy hallottam,h. a macska csak akkor liheg, meg nyújtja ki a nyelvét, ha már ki van száradva, és nagyon melege van, olyankor már szüksége van nagyon a vízre.
2011. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem verejtékeznek.


Ehelyett zihálnak, a szőrüket, és főleg az orrukat nyelják (nedvesítik), hideg kőre fekszenek.

2011. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Csatlakozom, az előttem szólókhoz: hideg padló, árnyék, lihegés, mancs izzadás:)
2011. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én animalen azt láttam h szapora légvételekkel hűtik a tüdejüket- enyém tényleg azt csinálja, ezerrel liheg pár percig. Ezért veszélyes a macskákra a tűzvész mert autómatikusan elkezdenek nagyon gyorsan lélegezni a meleg miatt és ezért nagyon sok mérget szívnak be, és hamar meghalnak :(
2011. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2011. máj. 23. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!