Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 3 hetes kismacskám le esett...

A 3 hetes kismacskám le esett kb.3-4 méterröl. És máshogy viselkedik mint testvérei. Lett baja?

Figyelt kérdés

Az kismacskáim a padláson élnek (lehozzuk őket, de az anyjuk mindig felviszi őket). Szóval a padlásunkra egy létrával lehet feljutni, úgy hogy ahol felmegyünk teljesen fedetlen.

A lényeg hogy az eggyik kiscica kimászott addig a lyugik és a kis bénája leesett. Kb 3 - 4 métert essett, ráadásul a nyilás allat közvetlen még egy lépcső volt ami a pincébe vezet, arra essett (beton). Ezt nehéz így elképzelni ezért elmondom egyszerűen:

Egy 3 decis pohárnál kissebb kismacska 3-4 métert essett és egy lépcsőn landolt.

Azóta sokkal kevesebbet mozog, megnéztem és eggyik lába se tört el, és sehol se véres. Járni is csak akkor jár ha az anyját látja, és felé fut. Van 3 testvére, mindhármat ha az ölembe veszem próbál kimászni onnan (éppen hogy csak járni tudnak). De ha azt amelyik le esett az meg sem moccan.

Szerintetek eltört egy csontja? Vagy az agyával történt valami?


2011. máj. 26. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen pici cicáknak még nagyon puhák és rugalmasak a csontjaik, valószínű, hogy nem lett semmi baja. Barátnőm féléves cicája az ötödik emeletről zuhant ki, és még ő is megúszta egy-két apró zúzódással. Az állatorvos mondta, hogy a fiatal macskák csontjai még inkább porcszerűek, nemigen törnek. Biztosan megütötte magát, és fáj neki itt-ott, azért nyugisabb, mint a többi, de hamar rendbe fog jönni.
2011. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban lehet csak az ütés helye fáj neki. Viszont egy állatorvoshoz azért vihetnéd el nyugodtan, mert ha semmi baja, törés miegyebek, akkor max a megvizsgálásért kér valamennyit. És jobb félni....
2011. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem írtad mikor volt a baleset, de lehet akár belső sérülése is, v csak meghúzta valamelyik lábát. Sztem is érdemes lehet megnézetni...
2011. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ma délben találtam meg a lépcsőn, utána lehoztam az összes testvérét hogy ne történjen meg még1x, de az anyja olyan helyre eldugta őket (megint) ahova már nem érek el. Tehát már csak azt tehetem hogy megvárom hogy kijönnek onnan.


És az állatorvos kizárt, mert a nagymamám nem törődik ilyesmivel és aztmonda: hogy ő nem fogja elvinni a kiscicát, én meg nem fogom lelopni őket és elvinni az állatorvoshoz. Amúgy is még általánosban járok, úgyhogy fizetni se nagyon tudnék.

Fél nap telt el, és a kiscica még él és virul. Ki tudja? Lehet hogy csak kicsit lesokkolt álapotban van. El lehet képzelni az olyan kis állatnak mekkora magasság 3 méter, de lehet 4 is........

2011. máj. 26. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet h nem lesz baja, amikor kicsi volt a huskynk leesett az erkélyről, nem lett semmi baja, csak ő is sokkot kapott. Nem nagyon mozgott de aztán magához tért, mjuk onnantól tisztelte az erkélyt
2011. máj. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!