Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha tényleg annyira kivagyunk...

Ha tényleg annyira kivagyunk éleződve mostanság az állatvédelemre, mint amennyire hangoztatjuk, akkor mégis miért nem lehet semmit tenni?

Figyelt kérdés

3 cicánk van, közülük az egyiket egyszer már meglőtték, szerencsére "csak" a farkát találták el.

Ma pedig, elég éles a gyanúnk, hogy hurokkal akarták megfogni. Körbe a combján egy vékony csíkban be van nyomódva a szőr, de teljesen, illetve sérülés is van a lábán, nem komoly, de megsérült.

Állatorvos így látatlanban (telefonon) azt mondta valószínű hurok, viszont akkor iszonyat szerencséje volt, hogy valami felfoghatatlan módon, de sikerült megszabadulnia.


A két végszomszéd közül valamelyik csinálja ezt. Az egyiknek galambjai vannak, a másik meg szimplán gyűlöli a macskákat! De mivel nem tudjuk melyik, és bizonyítékunk sincs, nem foghatjuk rá találomra valamelyikre.


Azért mi felhívtuk az önkormányzatot, azt mondták tényleges bizonyíték nélkül semmit sem tehetnek.

Kérdezem az úrtól: "Akkor mégis, arra kell várjon az ember, hogy a szeretett cicája egyszer csak nem jön haza? Vagy haza jön, vagy nem? Ha agyon lövik agyon lövik, ha nem akkor örüljünk a jószerencsénknek?"

Hát nehogy már!!!

Aztán mondom neki, akkor mégis miért hallani mindenhol, hogy így meg úgy végjük az állatokat bla,bla??

Közli, de tök flegmán hogy "hát ez azért még nem igazán kiforrott dolog"


Jól van a kiforrott anyádat azt...


Értitek, minden nap tényleg azon izgulok, hogy haza jönnek-e. Reggel azzal indítok, hogy hívom őket, szét nézek ott vannak-e a kis helyükön. Este ugyanez. És, ha véletlen valamelyiket nem találom, már képzelgek...:S


23L


2011. máj. 26. 21:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ARRÓL nem is beszélve, hogy a fene nagy lövöldözési mániájukban, mi van, ha véletlen a kisöcsémet találják el? A kert végében van egy magas mászókája hintával minden, állandóan felmászik a mászóka tetejére, az kellene még csak, hogy kapjon a golyót a popójába...:S
2011. máj. 26. 21:57
 2/13 anonim válasza:
Beszélj a szomszédokkal. Ha tudtukra adod hogy meg gyanúsítottad őket, (valamelyiket), akkor tuti többet hozzá se fognak nyulni a cicáidhoz. Bátor tett, de te tudod mit és mennyit teszel meg az állataidért.
2011. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

felénk nem ilyen vészes a helyzet, meg a cica se szokott tudtommal nagyon messze elkóborolni, bár már történt légpuskás meglövés erre felé is, úgyh. én is hasonlóan, de azt hiszem joggal paranoiás vagyok, én is folyton félek attól,h. egyszer nem kerül haza, v vmi baja lesz.

nem tudom mit lehetne tenni :S a legjobbnak ezeket a maszkos, tetovált állatvédő nehézfiúkat bírom, akik szépen, igaz illegálisan megjelennek, és jobb belátásra térítik a kedves szomszédokat...

egyébként tényleg nem értem én sem,h. egyesek honnan veszik a bátorságot, hogy más tulajdonát, háziállatát, akit szeret és pénzt költ rá, egyszerűen megölik...

2011. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mikor lelőtték a cicámat, apum át akart menni megcsapkodni. De mondom neki mégis melyiket csapkodod meg? Nem tudhatjuk éppen melyik tette!


vagy mindkettőhöz át kellene menni? Egymás mellet laknak.

2011. máj. 26. 21:58
 5/13 anonim ***** válasza:

hát, nekünk egyszer a szomszédunk macskáját meglőtte valaki, és a szomszéd nő azt hitte,h. apám volt. átjött bőgve a sörétekkel a kezében, de azt már nem tudom mit mondott. mondjuk azért az hatásos sztem vmennyire.

nem megverni kell a szomszédot, de sztem érdemes beszélni mindkettővel...

2011. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én már nem tudom mit kellene tenni, az a gond, hogy a szó elszáll. Lehet, hogy ideig óráig hatásos lenne, de aztán majd megint bántaná.

Nem tudom, hogy esetleg bántja-e a cicám a galambokat, de akkor sincs joga lelőni. Nyakörves mind a három, egyértelműnek kellene lennie neki, hogy valahol hazavárják... meg a macska nem olyan, őt nem lehet bezárni, megkötni, szabad állat.


Tényleg az ember vigyáz rájuk, orvoshoz viszi, oltatja, ivartalanítja, tisztán tartja, a vadbarmok meg megölik őket:(

2011. máj. 26. 22:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Na! Többek között EZÉRT nem engedem h a cicám kinti/kinti-benti legyen, és pont emiatt nem adják menhelyről örökbe a cicákat csak bentre- meg az autók miatt. Egyszerűen TÚL veszélyes.

És sajnos semmit sem tehetsz. Ha te megad feljelentesz vkit h követ azzal se tudnak semmit csinálni, elhajtanak h majd szólj ha megerőszakolt, akkor szerinted foglalkoznak egy cicával???? ELb.szott törvények vannak itt, néha már azt hiszem csak a bűnözőket védjük...

2011. máj. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

sajnos nem mindig megoldható,h. szobacica legyen. nekem például apám egész biztosan nem engedné meg, de igazából, én sem ragaszkodom hozzá, mert nagy kertünk van, jó környéken lakunk, nincsenek autók, élvezi nagyon a cica a kinti vadászatot. csak hát ott van mindig azért az az érzés bennem,h. nehogy baja legyen...:S

úgyh. ha megtehetném, lehet h mégiscsak szobacicát tartanék, max kivinném hámon néha..

2011. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja! Én is kiviszem néha, én nem lennék képes elengedni folyton aggódnék h mi baja? Úgy szeretem mintha a gyerekem lenne, egyszerűen tudnom KELL h jól van :D
2011. máj. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mert a kétagysejtes politikusainknak foggalma sincs a valós problémákról...

Nagyon megértelek, nekem évekig ez az ideg ment, mindig több macskám volt, és cserélődtek is, elütötték, mérget evett, betegséget kapott el, miegymás, majd jöttek új befogadottak...stb Nap mint nap, többször hívtam őket ellenőrzésre, idegbajt kaptam ha meghallottam,egy dudálást, egy fékcsigorgást.

Nem bírtam tovább!!!!!!! Anyagilag sem lehet bírni az esetek utáni állatorvost!

Megoldás, macsakbiztos kerítés, egyszerűbb és olcsóbb mint hinnéd! És működik. Nekem azóta egy 40 négyzetméteres, és a másik irányba egy 80 négyzetméteres épült.

Nyugalom van, béka, és biztonság. De napozhatnak, bogarászhatnak, kergetőzhetnek, és a kutyám sincs így egyedül egész nap, együtt van a cicákkal. Két legyet csaptam egy ütéssel.

És kifizetődő, mert a sok verekedsé, mérgesé, betegség, fertőzés miatti állatorvosi költségek megszűnésével, behozza az árát a macskakerítés hidd el! Ha küldesz, egy privátot, küldök képeket, hogy kell csinálni, de csak ha érdekel, és áldoznál rá....

2011. máj. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!