Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit csináljak? Állatpatik...

Most mit csináljak? Állatpatikában megoldható ez?

Figyelt kérdés

A cicámnak tegnapelőtt elkezdett fájni a füle (este értem csak haza), így tegnap reggel elvittem állatorvoshoz. A doki kitisztította, kapott fülcseppet, szurit és atkák elleni "krémet" a tarkójára.

Kaptunk itthonra is fülcseppet, de ma ahogy bele akartam nyomni, az egész kispriccent, persze még véletlen sem a fülébe, hanem csak rám.

A doki messze van és rövid ideig rendel. Én ma is, holnap is vizsgázom, tanulnom kellene.

Szerintetek ha viszem a kiskönyvét (3 számomra olvashatatlan szó van odaírva a tegnapi kezeléshez), akkor állatpatikában adnak újra olyan cseppet?


Köszi


2011. máj. 27. 07:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha abban az állatpatikában kapható (de lehet olyan is mint az embernél a vény nélüli és nem) hogy csak a dokinál kapható.
2011. máj. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy felhívom a dokit, hogy mi volt az, és lehet-e vény nélkül kapni...remélem, hogy igen...mert nagyon felborítaná a napom, ha még oda is el kellene mennem :S

Nem sok időm volt készülni a holnapi vizsgámra.

2011. máj. 27. 07:49
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt a neve a cseppnek?

Tiacil? Ciloxan? garason? Vagy Tobrex?

Ebből a Tiacil az állatgyógyászati csak...tehát csak állatorvos...

A többi mind humán gyógyszer. És azt hiszem csak a garason vényköteles, és az biztos hogy az...

De ha megírodmilye volt, megmondom mi helyettesítheti hatóanyailag...

2011. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem a dott a doki egy teljes cseppentőt...most olvasom...hanem kimérte fecskendőbe, vagy mi?

Akkor nem csodálom hogy mellé ment, fecskendőből nagyon nehéz finoman adagolni ám...

2011. máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Jajj de jó lenne, ha meg tudnád írni. Remélem még nem késő, ha megírom.

Sajnos tényleg csak fecskedővel adta, így azt tudom csak nagyjából kisilabizálni, amit a könyvecskéjébe írt.

Advocate (ez matrica, sztem ezt kapta a tarkójára atkák ellen).

rexo(lant, kant...az eleje biztos)

...moxil

R...exryl fus

Nem tudom, hogy ezekkel mennyit segítettem, de nem igazán tudom elolvasni az írását!

Nagyon köszönöm a segítséget!

2011. máj. 27. 08:58
 6/18 A kérdező kommentje:
Most, hogy újra nézem, az utolsó lehet, hogy ribexovyl fus.
2011. máj. 27. 08:59
 7/18 A kérdező kommentje:

Hátha ez a plusz infó még jól jön: tejszínű (fehér) volt a cucc.


Köszi

2011. máj. 27. 09:18
 8/18 anonim ***** válasza:

Dexoryl?

Esetleg Otomax?

2011. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tuti Dexoryl lesz.

Ugyan ilyen nyavajára ezt kapta a cicám, és még tejszínű is. :)

2011. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ismerős sehogysem a név, ahogy írtad, és hiába bújtam a netet.

Az advocate biztos hogy a fültetü ellen van.

Na most hagy kérdezzem már meg, most mit állapított meg az orvos, mi baja a fülének?

Merthogy fülfertőzésre, és fül élősködőre is kezeli egyszerre, ezt nem értem.

Ha fültetüje van, azt egy mikroszkóp alatt kellett volna megnéznie. Becseppenteni a fül mögött, és kész, majd kiürül.

Ha meg fülgyulladása, vagy fertőzése va, akkor adunk otthonra fülcseppet. De a kettőt együtt nem értem.

Azt gyanítom, mivel nincs mikroszkópja, és nem nézte meg a fülben lévő váladékot, ezért inkább mindkettőre kezeli.

De nem szeretem a ilyet.

Meséld már el nekem akkor, hogy a füle belül barnás, fekete volt? Mert akkor atka igen, és elég az advocate.

Viszont ha barnás, sárgás, fehéres, vagy véres, az lehet méghozzá bármi.

Ha a gyógyszer humán, amit nem tudunk elolvasni, igen, valószínű a gyógyszerész el tudja olvasni. És mielőtt tanácsot tudnék adni, hogy mit kérj a gyógyszerésztől, amiket kérdeztem válaszolj már légyszi.

Másnem megkérdezem az állatorvosom, mi lehet az a szer.

2011. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!