Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez megoldható...

Szerintetek ez megoldható lenne? (kiscica)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy 2 éves cicánk, aki már szült,de eddig mindig otthagyta a kicsinyeit. Szerintetek megoldható lenne az hogy miután megszülte a kiscicákat egyből elvenném tőle és én nevelném fel őket?
2011. jún. 4. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.

A hozzászoktatással többre mennél. Idővel ő is jobb anya lesz.

2011. jún. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az anyatej nélkül nem nőnek fel, vagy ha mégis vmi csoda folytán sikerülne visszamaradottak vagy túl kicsit lennének, de szerintem azt is csinálhatod hogy mondjuk beteszed őt egy nagy dobozba a kicsikhez és 1-2szer egy nap kiengeded akkor csak hagyja őket szopni, vagy lefogod az anyát amíg a kicsik szopnak amit az elején még 2 óránként kell szóval elég húzós meló lenne de sok sikert majd írj hogy mi lett.
2011. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Doruss ***** válasza:

Hát, külön felnevelni nem nagyon lehetne őket... egyszer találtunk egy kb. két hetes kiscicát a kert végében, ott hagyta az anyja. Tápszerrel etettük, naponta többször egy apró cumisüvegből, nagyon sokat foglalkoztunk vele, próbáltunk természetes körülményeket viztosítani neki, mintha az anyja lennénk, de egy hét után elpusztult szegény.

Mi lenne, ha összezárnád az anyát a kicsikkel, mondjuk egy ketrecbe? Persze néha kiengedve őt. Akkor sem szoptatná, gondozná őket?

2011. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
vagy kereshetnél az ismerőseid cicái közt egyet akinek épp vannak kiscicái és ő felnevelhetné őket (nekem már kutyám! is szoptatta a kiscicát... :D)
2011. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt a nőstényt ivartalaníttassátok. Se neki, se nektek nincs szükségetek arra, hogy évente kétszer átéljétek a kicsik elpusztulását. Jelentkezz egy menhelyen, hogy szívesen vállalnád kiscicák felnevelését, sajnos szinte hetente kerülnek be elárvult almok.

Úgy majdnem lehetetlen felnevelni a kiscicákat, hogy soha nem szoptak anyatejet, így nem kapják meg az immunanyagokat a nősténytől, vagyis a legkisebb betegség is elviszi őket és gyengék lesznek. Egy-két hetes cicákkal már jóval könnyebb a helyzet.

De nagyon gondold ezt meg, mert nem kis meló elárvult kölyköket etetni, 2 óránként cumiztatni kell őket, gyakorlatilag 3-4 hétig nem alszol rendesen. Nem beszélve a rengeteg aggódásról és arról a tényről, hogy max az elárvult kicsik felét sikerül még a legjobb körülmények között is felnevelni, szóval nem kis fizikai és érzelmi megterhelést jelent.

Ha kiscicákat szeretnél és nem szeretnél ennyit bajlódni a pár hetes kölykökkel, akkor szintén ajánlani tudom, hogy sétálj be egy menhelyre és hozz el onnan párat.

2011. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És azt tudod miért eszimeg?Ezt az okot kell megszüntetni!!Népiesen:rágása van Állatorvos segít.
2011. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszolónak igaza van!

Az újszülött kiscicáknak még egyáltalán nincsen immunrendszerük és a legnagyobb igyekezeted ellenére is valószínűleg elpusztulnának, legalább is nem mindegyik élné túl.

Az anyukától meg kell kapniuk az immunanyagot a szoptatással.

A 2 óránkénti etetésen túl még melegen is kéne őket tartani, folyamatosan, a nyár ellenére is.



Esetleg ha bezárod az anyamacskát a kölykeivel, hogy ne tudjon elmenni, meg folyton mellre tennéd őket, lehetséges, hogy másodjára már jobb anya lenne...

2011. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 21.29-es válaszolóra gondoltam:)
2011. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!