Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adtok tanácsokat új cicával...

Adtok tanácsokat új cicával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
5hetes cicámat egy hete kaptam, mik a teendőim, mivel etessem és ilyenek?
2009. márc. 16. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rengeteget kell egy cicával törődni. Szerintem, de ezt nem tom pontosan 2 hónaponta kell megfürdetni. Kell a cicának a szabad levegő. Kapható a nagy boltokban meg a kis állatkereskedésekben macskaeledel. Azzal etetheted. Amég kicsi a cicád tejjel itasd,, ha megnő nagyobbra akkor abbol kevesebbet is lehet adni.
2009. márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

azt olvastam, hogy tehéntejet nem jó adni, mert gyomorrontást és hasmenést kapnap, így száraz és konzerv juniorkaját adok neki.

Mikor kell vigyem oltani, ivartalanítani?

2009. márc. 16. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Az öthetes cica még kicsi, sok gondoskodás kell neki. Szegény macsek biztos össze van zavarva, mert se anyukája, se tesója, csak idegen környezet. Egy dobozt bélelj ki neki, az legyen a fekvő helye. tehetsz bele egy kis ketyegő órát, hogy olyan legyen, mint az anya cica. Fontos, hogy ne tehéntejet, hanem macskáknak való tejet adj neki. Fél éves koráig Junior kaját adj neki. lehet venni olyan kaja csomagot, amibe van mindenféle junior kaja, és "útmutató" a kiscicákhoz.

Az alomról...

vegyél egy alomtálcát és tegyed félig alom kaviccsal. ha látod, hogy oda akar piszkítani valahova, vidd az alomhoz és kapargasd meg a kavicsot. Ezt párszor megcsinálod, és szobatiszta lesz a cicád.

persze egy kicsi cicának sok gondoskodásra, és szeretetre van szüksége. próbáld meg elérni, hogy úgy tekintsen rád min az anyukájára.

most ahogy leírtam könnyűnek tűnhet, de egy 5 hetes kiscica nevelése sok időt és energiát igényel.

Sok szerencsét!!! :)


Reby

2009. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Valahol láttam egy macska oltás naptárt. majd megkeresem



Reby

2009. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Féregtelenítés: 4-6 hetes 8 hetes 10 hetes 12 hetes 16 hetes

Macska leukozis: 20 hete 24 hetes

Veszettség: 16 hetes

Fertőző hashártya gyulladás: 30 hetes

Kombinált oltás:

2009. márc. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hopsz az előzőt folytatom...


kombinált oltás: 8 hetes 12 hetes


az összeset évente ismételni.


Reby

2009. márc. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy egészséges macskának nincs különösen fürdetésre szüksége, hacsak nem kiállításra viszed, tehát elég félévente fürdetni... ha akarod leírom a fürdetés lényegét is.
2009. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen , akkor viehetem féregteleníteni, ha nem esik nehezedre leírhatod:)
2009. márc. 16. 19:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Fürdetés...


Kellékek:

-Macskáknak készült sampon. Az emberi sampontól kiszárad és viszket a macska bőre

-Egy törölköző. Fürdetés előtt hajtsd szét, mert nem kellemes dolog egy vizes macskával a kezedben törölközőt hajtogatni

-egy segéd

-egy bögre, amivel le tudod öblíteni a habot a macsekról


Igy fürdesd a macskád:


Fogd meg a grabancánál a cicád és vizezd le, ne hideg, de

ne forró vizzel

Samponozd be, de a fejét hagyd ki.

öblítsed le a sampont egy bögre vízzel.

hagyd megszáradni.

2009. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fürdetés felesleges.

Minden egyéb tudnivalót a következő oldalakon megtalálsz, mert leírni hosszú lenne:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2009. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!