Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lenne pár kérdésem, tanácsokat...

Lenne pár kérdésem, tanácsokat és válaszokat szeretnék. Nekem ez már sok. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Vasárnap találtam egy gyönyörű kiscicát. Még csak pár hónapos lehet, abban a korban jár amikor el kell válnia az anyjától. Már eszik-iszik is, vizet is. Bár enni nem nagyon akar, de ha éhes eszik. No, nem itt van a baj. Reggel korán kelek hogy megetessem, kiengedjem a kis dobozából. Egy téglát teszek oda neki, hogy ne menjen el, és hogy a kóborló macskák ne bántsák őt. Naponta órákig kint vagyok vele, miután bejövök maximum egy órát maradok bent, mert nyávog, vagy felmászik a kinti polcra és nézi az ablakból hogy jön-e valaki. Este fogócskázok vele aztán 10 óra körül beteszem aludni. Természetesen nap közben is adok neki enni-inni. De már nem bírom. Nagyon sokat vagyok kint vele, én jobban szeretek bent lenni és sajnos nem hozhatom be mert a szüleim nem szeretik az állatokat bent látni. Kérlek adjatok tanácsokat, hogy mit csinálhatnék hogy ne kelljen ennyit kint lennem vele anélkül, hogy nyávogna. Így is egy óra után alszok el, és reggel kimerülten ébredek, olyan 8 óra után. Többet kellene aludnom, koromhoz képest is. Mivel tudna úgy elleni nélkülem, hogy ne kelljen kint lennem vele? Segítsetek.

12/L


2011. júl. 14. 19:02
 1/9 A kérdező kommentje:

El lenni*

Ja, és szerintetek ha hoznék egy másik kiscicát, akkor játszanának együtt és jobban önállósulna?

2011. júl. 14. 19:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószinűleg ha hazavinnél még egy kcisit, akkor jobban ellenének, de igazából te akartad, te vállaltad be a cicát tudtad h nem mehet be, akkor vállald a következményeit.:) Egy kiállat nagy felőlősséggel jár ám. Nekem 2 lovam van itthon,és reggel délben este én adok nekik enni, és sokszor eszem a kefét, hogy mennem kell folyton ha esik ha fúj, d eén akartam, az én vágyam volt ezért befogoma szám és örülök neki, hogy egyáltalán vannak nekem.:D
2011. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen kicsi addig foglalkozni kell vele, egyedül unatkozik, biztos megszokta a testvérei és az anyja társaságát. Ha nagyobb lesz, eléri a kb fél éves kort utána már önállóbb lesz. Próbáld meg megkérni a szüleidet hogy addig a pár hónapig bent lehessen amíg ilyen kicsi aztán megy ki. Nagyon hamar alomra szoknak, nincs velük semmi gond.
2011. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy megygőzöd a szüleidet h engedjék be, v magpróbálsz neki gazdát találni. De mi ez a bezárás? Engedd szabadon, ha már kinti.
2011. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem tudom rávenni őket.. :(

Ja és nemnem nem zárom be félreértetted:) Csak este 10 óra körül beteszem a kis dobozába, és odateszek egy téglát hogy ne tudjon kijönni. Aztán reggel 8 óra után természetesen kiengedem:). Nagyon sok a macska az utcánkban legalább 20 van, és este is elmászkálnak otthonról mint napközben, ezért nem engedem ki a kiscicát, félek valamelyik bántaná, vagy elcsalná itthonról.


Igen, tudom hogy gyorsan rászokik az alomra. Első nap amikor már hazahoztam ha elkellett intézni szaladt le a teraszról a földhöz. Csináltam neki kartondobozból egy tálszerűt megraktam földdel és azt használja, nagyon okos cica:)


Hát igen vállaltam a felelősséget. Bár az is benne volt hogy itthonról kellett elmennem akkor láttam az utcánkban és szegény nyavíkolt-sírt-nyávogott futott utánnam ahogy csak bírt sz utca végéig, de nekem mennem kellett. Hazafele jövet (Kb. 1 órával később) szegénykém ott gubbasztott a fa alatt, nem is félt tőlem. Szóval nem dobhattam ki őt, nagyon éhes is volt.


:):)

2011. júl. 14. 20:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Vegyél neki egy plusscicát. Bár nekem kutyám volt és vettünk neki plusskutyát és azt hitte, hogy az anyukája :).

Lehet, hogy jobban el lenne egy másik kiscicával de ha akarsz még egy cicát kiskorában hozd ide( mind a 2 cica kicsi legyen) mert össze vesznek ha nagyobbak... Szerintem hagyd, hagy nyávogjon a kutya is úgy tanulja meg, hogy egyedül kell lennie.

2011. júl. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a macskák sztem hamar hozzászoknak egy bizonyos napirendhez, körülményekhez, szokásokhoz, tehát ezeket úgy igazítsd, ahogy neked jó. nem kell már kinnt játszani vele, amikor már neked nincs kedved. meg fogja szokni.
2011. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hú a szőranya nagyon jó ötlet. Az én cicám kb 4 hetes volt amikor találtam, és a fókás mamusz neki a legjobb haverja. A szájában hurcolássza, mosdatja, és ha fel akarom venni, megtámadja a lábam, és leszedi rólam :) Szóval add oda neki az egyik szőrös játékodat éjszakára!
2011. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Júj, köszönöm erre nem is gondoltam. :):) Van egy csomó kis plüssünk majd válogatok neki:)

Ami azt illeti, tényleg kezdi szokni a helyzetet, csak ha kimegyek hozzá akkor 10 percig elvagyok vele utána megy a saját dolgára, bemegyek és fél óra múlva felmászik az ablakba és mászik a szúnyoghálóra. :) Nagyon aranyos, csak megérthetné hogyha kimegyek hozzá akkor legyen velem ha meg bent vagyok akkor játsszon a cipőkkel, bokrokkal. :)

Imádom. :):):)

2011. júl. 16. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!