Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami baja van a cicámnak,...

Valami baja van a cicámnak, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves lány cicám (egyszerű házimacska), és nem eszik valami sokat, de ez csak az utóbbi kb 3-4 hétben van így. Előtte mindig sokkal többet evett mint a testvére(fiú), de attól függetlenül a testvére mindig is kicsit dagibb volt nála. Most meg ő eszik kevesebbet, és bár eddig sem volt kövér, de most szerintem túl vékony.. Megmértem szobamérleggel - tehát nem tudom mennyire mért pontosan - és 2 kg, a testvére 3 kg. Azért hasonlítgatom ennyire a testvérével, mert a lány cicámnak még a szőre is hullik, míg a testvérének nem. Ez normális?

Egyébként az elején csak házi kosztot kaptak, aztán néha-néha konzervet, szóval most vegyesen, de inkább konzervet.

Szerintetek ez normális, hogy kevesebbet eszik mint a testvére, és csak ennyit eszik? A testvére rohan oda a kajához ő meg megszagolja és sokszor inkább elmegy.. Alig eszik.. Mi lehet a baj?


2011. jún. 1. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Állatorvos!

Egy féreghajtást mindenképpen javasolnék...

2011. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a meleg miatt van, az én cicáim nyáron mindig kevesebbet esznek. Szerintem az sem baj, hogy az egyiknek hullik a szőre a másiknak meg nem, nálunk is így van. Valamikor az egyik eszik többet, máskor a másik. Ha nagyon aggódsz nézesd meg dokival, de amíg nincs nagyobb baj, addig szerintem felesleges.
2011. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
nem lehet, hogy rosszul bírja a meleget, szóval most megszabadul a zsírpárnáktól, azért hullik a szőre mert simán csak vedlik?
2011. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja igen, azt kihagytam, hogy most lettek ivartalanítva 2 hete, és 1 hete a doki beadott a lánynak egy féreghajtót(vittem vissza varratszedésre), a fiúnak meg én adtam be.

Tényleg, erre nem gondoltam, hogy a meleg miatt hullajtaná a szőrét, lehetséges. A doki nem mondta, hogy valami baja lenne, de lehet nem is figyelte, vagy nem tudom hogy működik ez.. Ha ránézésre meg tudja mondani, megmondta volna, ha valami baja van, nem?

2011. jún. 1. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Te mindig egyformán vagy éhes? Ez ugyanúgy működik a cicáknál is. Ne aggódjál!
2011. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!