Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy ne ugorjon...

Mit csináljak, hogy ne ugorjon ki az ablakon?

Figyelt kérdés

Az ötödiken lakunk, tavasz óta van egy cicánk. Az ablakpárkányra rendszeresen ideszállnak a hülye galambok, a cica meg teljesen bezsong és már szalad is, hogy megfogja őket. Félvak szegény, így nem érzékeli a mélységet, félünk, hogy ahogy nekiugrik a galambnak, leesik. Eddig nem volt gond, mert amikor szellőztettünk, figyeltük a cicát, hogy ne menjen oda az ablakhoz. Na de most már jó lenne éjszaka szellőztetni, és a résnyire nyitott ablak semmit sem ér.

Eddig az egyetlen ötlet, hogy felrakunk csirkehálót, csak hát ez ronda és bezártságérzetet ad. Van valamilyen más megoldás? Esetleg lehet valamit csinálni a cicával, hogy ne akarja megfogni a galambokat?


2011. jún. 4. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Szúnyogháló?
2011. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg mi lenne, ha éjszakára bezárnátok a cicát a fürdőbe egy tál vízzel meg alvóhellyel?
2011. jún. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A szúnyoghálón gondolkoztam, de ő egy nagyon nagy macsek, kb. 5-6 kiló (megpróbáltam megmérni, de mindig elszalad a mérlegről :D), szerintem ekkora súlyt nem bír el a szúnyogháló.

A fürdő már nekem is eszembe jutott, csak az a baj, hogy a cica nem szeret bezárva lenni, amikor beraktam, elkezdett keservesen nyivákolni, úgyhogy nincs szívem otthagyni. Meg hát ugye panel és szomszédok :)

Esetleg valami más ötlet? Vagy tényleg a rács az egyetlen megoldás? :(

2011. jún. 4. 08:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Pedig a csirkeháló a legjobb tényleg, nálunk az van az ablakon, és alig látszik bizonyos szögből, meg fényviszonyban...küldök róla képet, ha bejelentkezel privátban.

Szerintem nem ronda, nem ad bezártság érzetet, pláne hogy raktunk minden ablakra...és a cicák biztonsága volt a legfontosabb nekünk.

2011. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk szúnyogháló van, olyan aminek kerete is van, azon még csimpaszkodott a cicvarek, de nem tette ezzel tönkre. :) És ezzel még a szúnyogokat is kizárod :)És a mi macskánk 5 kilós :)
2011. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még egy ötlet, amit mi régen akartunk mindenhova, az apácarács, macska esetében max. 5 cm-es lukakkal, csak drága, időnk meg nem volta arra hogy mi készítsük el.

Persze egy két ablakra kifizethető...de mi egy egész kertrészre akartunk, na az a drága...


[link]

2011. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy mérd le, hogy felemeled és te állsz rá a mérlegre. Utána magadat is leméred és kivonod. :D

Én is így szoktam, a miénk is 6kiló körül van. Am árulnak erősebb szúnyoghálót is, nem csak azt a gyenge vékonyat. Nézz körül a boltokban.

2011. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sőt vannak kifejezetten macskabiztos szúnyoghálók is. :D De nekünk a sima szúnyogháló is bevállt, pedig nem egyszer felmászott rá. Ne aggódj nem fog kiszakadni. :)
2011. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Macskahálót tegyetek fel. [link] Mi az erkélyt csináltuk meg vele macskabiztossá. Van színtelenben is, alig venni észre.
2011. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én rostahálót szereltem fel. Masszív, meg se kottyan neki, ha felmászik rá a macsek. És a csirkehálónál dekoratívabb (habár, ízlések és pofonok, ugye).
2011. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!