Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni akkor ha a...

Mit lehet tenni akkor ha a kiscica nem akar se enni se inni?

Figyelt kérdés
Második napja van nálunk, azóta semmit nem evett vagy ivott, táppal, vízzel majd tejjel is próbálkoztunk, de nem. Mit tehetnénk még? Azon kívül, hogy állatorvoshoz visszük. Az lesz a legvégső megoldás, de előtte mit lehetne még megpróbálni? Az egyik testvérével együtt hoztuk,a másik cica rendesen eszik-iszik.
2011. jún. 6. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2011. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Várjatok még. Nekünk is nemrég lett cicánk, az első napokban semmit nem evett, inni is csak azért ivott, mert konkrétan nyakon fogtam és kicsit belenyomtam az orrát a vízbe, tejbe, akkor azt lenyalogatta. De amennyi esze van, képes lett volna szomjan halni.

Aztán néhány nap után amikor már nagyon éhes volt, azt vettük észre, hogy éjszaka fogyott a kirakott tápból és a vízből is.

Most meg már reggel kb. így ébreszt (az ütőt leszámítva): http://www.youtube.com/watch?v=w0ffwDYo00Q


Ha ki tudjátok zárni azt a lehetőséget, hogy a másik cica nem engedi oda a kajához, akkor várjatok, egy kis innivalót azért diktáljatok bele, és ha megszokott, onnantól már enni fog :)

2011. jún. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az állatorvos, miért a legvégső megoldás?, legelsőnek kéne lenni...Megmondaná mi a gond, aszerint tudnátok tovább lépni.
2011. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ott a pont a 2. nál..
2011. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a legvégső megoldásnak kéne lenni az orvosnak mert egy kiscica könnyen kiszáradhat. Maximum még egy napot várjatok. Nincs hasmenése a cicának? A mienk akkor nem evett amikor ment a hasa és beteg volt. Egy kiscica nem szokott éhségsztrájkba fogni még új helyen sem, nálunk is azonnal rávetették magukat a kajára ahogy megérkeztek. A 2 nap nem evés, ivás nekem nagyon gyanús.
2011. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A cicák sem egyformák, egyiket jobban megviseli az elválasztás, a másikon semmit sem lehet észrevenni.


Hozzám is 6 hetesen került a cicám és első nap semmit sem evett, pedig látszólag teljesen jól érezte magát, játszott , stb.

Másnap meg még az ujjamat is majdnem megette:))

Lehet, hogy a te cicádnak is több idő kell.

Ja és az első nap elkaptam a frakkját és adtam vizet a szájába fecskendővel.

Ma már ő a világ legboldogabb 8 hetes cicája:)

Nem lesz gond a tiéddel sem.

Próbáld kézből etetni, kend a szájára, ha másképp nem megy, mikor lenyalja, rájön, hogy mégis ízlik neki...

2011. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

tegnap 22:16


6 hetesen??? Atya ég, akkor még szopnia kéne...

2011. jún. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Már tegnap este evett. Köszi a válaszokat!

Még annyit fűznék hozzá, hogy na ezért a legvégső megoldás az orvos. Megfigyeltem már többször is, mennyire radikális nézeteket vallanak a gyakorikérdéses állatbarátok, ha én a kutyámmal annyiszor rohantam volna állatorvoshoz ahányszor látszólag rosszul volt, már vagy fél millát kidobtam volna az ablakon pedig még csak 1,5 éves. Természetesen minden esetben kiderült, hogy valójában kutya baja és köszöni azóta is jól van. De lehet itt mindenki unatkozó milliárdos. :)

2011. jún. 7. 10:15
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem lehet mindennel egyből rohanni a dokihoz és felesleges is.

Tudtam én, hogy az a baja a tiednek is, mint az enyének volt az első nap.

Tegnapi utolsó hozzászóló voltam:)

2011. jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
ööö, na ebbe a radikális nézetekbe ne menjünk bele mert kicsit vissza kéne olvasgatni bizonyos kérdéseket. Az ide kérdést feltevők nagy részénél sajnos az a tapasztalat hogy a régóta beteg, sérült, szenvedő állatát sem hajlandó elvinni orvoshoz hanem innen várja a segítséget meg a csodát. Olyan helyzetekben amikor egyértelműen orvosi segítségre volna szükség, és ilyenből napi szinten van több is. Nem hiszem hogy el lenne túlozva az hogy orvoshoz kell vinni a beteg állatot. Én sem azt mondom hogy minden apró rezdülésre rohanni kell vele de ha úgy látod hogy gond van akkor el kell vinni mert az állatok nem tudnak beszélni, nem tudják elmondani hogy mi fáj, mennyire fáj, mi a bajuk. Ráadásul az állatok általában titkolják is a fájdalmukat tehát amit te esetleg nem vélsz annyira súlyosnak az valójában lehet hogy az és már túl későn kerül orvoshoz ha kerül egyáltalán. Ha mégsem viszed el az orvoshoz akkor előfordulhat hogy szerencsésen alakul és az állat magától is meggyógyul de lehet hogy nem így alakul, akkor el tudnál számolni a lelkiismereteddel? Én biztosan nem. Én inkább futok többször fölösleges köröket az állatorvosnál (nem kerül egyébként milliókba ha nincs szükség komolyabb beavatkozásra).
2011. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!