Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicákat 2 hónaposan már...

A kiscicákat 2 hónaposan már el lehet választani az anyjuktól?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kiscicákat 10-12 hetesen javasolt elválasztani az anyjuktól. De, ha már rendesen eszik szilárdat (pl. cica konzervet) és iszik vízzel felhígított tejet, akkor gyakorlatilag már elválaszthatóak.
2011. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nem választom még el őket.
2011. jún. 9. 18:59
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ajánlatos még elválasztani őket az anyjuktól. Majd ha rendesen fognak enni pl. konzervet, ahogyan az előző hozzászóló is mondta, majd akkor :)
2011. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
4 hetes koruk óta esznek már , de azért még szopnak is. :)
2011. jún. 9. 19:01
 5/15 anonim ***** válasza:
Na meg azért ugye azt tudod hogy a kismacs az anyjától tanulja meg a fontosabb dolgokat?!:) tehát már csak ezért is maradjanak még mellette:)
2011. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát ha már valóban esznek rendesen, akkor döntsd el te hogy mi legyen. És egyébként milyen rendszerességgel szoktál nekik adni konzervet, vagy pl. a kiscica tápot?
2011. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Persze. Nehezemre esik őket elválasztani majd :(. Nagyon megszerettem őket. Csak 2-t hagyunk meg magunknak, a többinek már van gazdája :) . Még csak egy hónaposak a cicák.Azt hittem hogy 2 hónaposan el lehet már őket választani , de nem. Legalább még több ideig lehetnek velünk :))
2011. jún. 9. 19:05
 8/15 A kérdező kommentje:
reggel,délben, és este kapnak enni.Az anyjukkal esznek :)
2011. jún. 9. 19:06
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja, és a kedvencük a pick párizsi :)
2011. jún. 9. 19:07
 10/15 anonim ***** válasza:

Természetesen minél hosszabb időt tölt el az anyjával, annál jobb, hisz többet is szopizhat, és ahogy az előzőekben írták, a tanításnak is van/lehet szerepe ebben az időszakban.


Ugyanakkor 8 hetes kor után már elválasztható, hiszen ilyenkor már önállóan esznek, isznak (én is 8-9 hetesen hoztam el a félperzsa cicókat).


De: a párizsi finom, de a cicáknak nem túl tartalmas és egészséges. Az állateledeles boltokban junior felirattal találhatsz olyan kajcsit, ami megfelelő mennyiségben tartalmazza a szükséges fehérjét és egyéb tápanyagokat (pl. Royal canin, Cat chow, stb. kevesebbet is esznek belőle, mert ideálisabb a tápanyag összetétele).


Azt teljes mértékben megértem, hogy addig szeretnél velük maradni, amíg csak lehet :)

Viszont másik oldal is így gondolkodik (leendő gazdi), azaz én is alig vártam,hogy már vére elhozhassam a kis drágáimat (merthogy mindig aranyosak, de ilyenkor, amikor kezdenek kibontakozni, sztem ilyenkor a legédesebbek és nem akartam erről lemaradni).


Szerencsére olyan állapotban voltak, hogy el tudtam hozni :)

2011. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!