Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor vihetem el a cicámat...

Timar1979 kérdése:

Mikor vihetem el a cicámat kiivartalanítani?

Figyelt kérdés
A kicsik hét és fél hetesek, és az anyjukat szeretném ivartalanítani, mert bármilyen édesek is a kicsik nem szeretnénk többet.
2011. jún. 9. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
1-2 hét és mehet az anyacica.
2011. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az állatorvos akkor engedte, amikor már kicsit apadt a teje, mikor már nem volt olyan sok... kb 2 hónaposak voltak a kölykök, de ez cica függő is...

Van cica, akinek hamar elmegy a teje, és van aki 3-4 hónapos korukig szoptat, mint az enyém...

2011. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És amig szoptat addig nem tud újra "teherbe" esni?
2011. jún. 9. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:

De tud, úgyhogy minél előbb konzultálj egy állatorvossal, hogy mikor viheted. Láttam olyan macskát, akit terhesen ivartalanítottak, és az azelőtt szült kölykét tovább szoptatta...

Jó látni felelősségteljes gazdákat is! :)

2011. jún. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van előttem szóló, egyetértek, de ritka...

Na meg szerény véleményem szerint egyszer sem kellene hagyni őket szülni...

Viszont ma már bármikor vállalják az ivartalanítást. Még régen azt mondták, a megtermékenyüléstől kb. 2 hétig. Ma már, mondta az orvosom, bármikor lehet...de az nekem már egyenlő egy vízbefojtással.

Szerintem elég akkor vinni, mikor elkezd újra csavarogni, tüzelni. Akkor pont időben...

külföldön már ivartalanítanak frissen szült cicákat is, csak nem a hasuk, hanem az oldaluk felől nyitják fel, oldalfekvésben...nem tudom ez itthon mikor lesz igazán elterjedt...

2011. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem ivartalanította, amikor 6 hetesek lettek a kiscicák.

Az anyamacska ahogy észhez tért az altatásból szinte rögtön szoptatott tovább. Sokáig figyeltem, minden O.K.-e, de nem volt gond:)

2011. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!