Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes cicám nem bírja...

3 hetes cicám nem bírja megszokni hogy nincs anyu, mit csináljak?

Figyelt kérdés

5 napja én etetem a piciket mert anyjuk meghalt... a többi eszi a tejpótlót de 1 nem, nem akar enni aludni se nagyon és minid remeg úgy fél.. de ha másik macskához viszem megnyugszik és szopik, de nem hagyhatom a másik macskánál mert ott a többi megöli őt. tehát amikor tudom átvihetném de pl este 11 felé nem vihetem már, ezért beletömöm a tápszert ahogy eddig, nem baj neki ha anyatejet és tápszert is kap?? és most is a szívemhez bújva alszik órák óta a kezemben ugye nem árt neki? nem fososodik ezért?

bocsi hogy hosszú de minden részletet le kellett írnom remélem érthető


2011. jún. 12. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem baj, ha kétfélét kap. masszírozd meg gyengéden a pociját, azzal segíted az emésztését, megnyugtatod. a mamája is így nyalogatja őket.
2011. jún. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát lelkileg készülj fel arra, hogy a pici elpusztulhat...

és azt tudd, hogy életképtelen és csak miattad él. a természetben elpusztult volna.

mást nem tudsz vele tenni. max elvinni állatorvoshoz, hogy nézze meg. olyan 2-3 hónapos koráig rendszeresen vidd állatorvoshoz ellenörzés gyanánt.

ja és a dokitól kérj megfelelő tápszert, ha van.

egy ideig költséges lesz a cica tartása és gondozása. a későbbiekben sokkal olcsóbb lesz.

2011. jún. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Most Te vagy az anyukája, legyél vele minél többet! Persze, hogy nem árt neki, ha veled alszik, sajnos zömében most rajtad múlik a kis élete. Tápszert vagy tejet, nem számít, csak fogyasszon valamit a kicsi.

Azt hogy értetted, hogy a többi megöli őt? Nem ugyanolyan kicsik, mint ő?

2011. jún. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha kétfélét eszik, sőt, nagyon jó, hogy a tápszer mellett biztosítasz neki anyatejet is!!

A pici cicának most Te vagy az anyukája. Ez teljesen normális, hogy hiányzik neki az anyukája. Teljes értékű felnőtt cica lesz, ha megengeded neki minél többször, hogy hozzád bújjon, pláne, ha mellette kap anyatejet, ameddig csak lehet.

Nagyon jól csinálsz mindent, csak így tovább és számolj be, hogy cseperedik a kis drága:)

2011. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tegyél még a dobozukba egy plüss állatkát, hogy amikor nem vagy otthon, akkor is tudjanak hova bújni.

Nekik még nagyon fontos a melegen tartás, az is lehet, hogy az a picicke fázik is, azért remeg, fontos, hogy összebújjanak, melegítik egymást. A plüss állatkához is szívesen bújnak az elárvult kölykök.

2011. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ de nem hiába aggódtam éreztem hogy baj lesz... és reggel arra keltem hogy anyum azzal fogad már eltemette a cicámat. elvesztettem a kis ártatlant és ha hamarabb eszembe jut hogy átvigyem az anyamacskához akkor még most is élne és itt szaladgálna a többivel... nem bírok megnyugodni hiába kéne de már hozzám nőtt :(( remélem a többi 3 szépen felnő mert ha még1 meghal nem bírom tovább
2011. jún. 13. 15:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyeélj, semmiképp se hibáztasd magad!!

Te mindent megtettél, és aki ilyen poici cicát nevel, annak számolnia kell azzal, hogy a legnagyobb igyekezete ellenére is elpusztulhat a kiscica. Tudom, hogy mindent elkövettél, koncentrálj most már a többire:)

Nagyon ügyes vagy!

2011. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
de miért pont ő??? mikor megszülettek akkor is őt szerettem meg és csak őt tartottuk volna meg. de azért köszönöm és igen figyelek a többire, de anyum "kedvesen" bíztat, hogy a másiknak meg ad 3 napot és ő sem lesz... :@ de nincs igaza!!
2011. jún. 13. 22:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert ő volt a leggyengébb. Egy újszülöt kiscicának még egyáltalán nincs immunrendszere, a melegítéstől elkezdve a kétóránkénti etetésig egy csomó mindenre kell figyelni és bár Te tényleg mindent megtettél, ne feledd, hogy ez megtörténhet. Azonkívül az is előfordul, hogy az anyukájuk mellett is elpusztul 1-1 kiscica.

Szóval, semmiképp ne okold magad!

Ja, anyukád biztosan nem akar rosszat neked, cdak több mindent látott már és nem akarja, hogy megint ekkorát csalódj, ezért én is azt mondom, jobb, ha lelkileg felkészülsz minden eshetőségre:(

Fel a fejjel és jó gondozást!

2011. jún. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szeretnék felkészülni, de nem megy. látom 2 mennyire élettel teli szaladgál minden fele a hasa is mindig teli van a cumis üveget meg majd lenyeli úgy eszik :) ha látom milyen jól megvannak nem bírom elképzelni sem hogy meghaljanak. és az anyjuk tavalyi picije már felnőtt és vemhes ő is és nagyon közel áll a szüléshez 2 perce szopizott az egyik kicsi de persze még alig volt tej de hamarosan lesz nekik anyatej úgy tűnik :D
2011. jún. 14. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!