Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez nem is kerdes, hanem a...

Ez nem is kerdes, hanem a fajdalmam. Miert ilyen rettento gonoszak egyes emberek, akik azzal szorakoznak hogy edes kiscicakat lodoznek soretes puskaval? Vigasztalhatatlan vagyok.. A legviccesebb, legaranyosabb cicam veszett oda tegnap.

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem válasz, de ne siránkozz, hanem jelentsd fel őket, hogy máskor ilyet ne csinálhassanak. Az elpusztult, meglőtt cicával bizonyítani tudod, hogy ki volt.
2009. márc. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ha tudnam, ki volt. de nem tudom. de lehet jobb is.
2009. márc. 22. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem értek egyet a gondolkodásoddal.

Feljelentés ismeretlen tettes ellen, a cica teteme a bizonyíték. Lehet, hogy nem törik össze magukat, de a 3. feljelentés után elkapnák az ilyet, márcsak azért is, hogy ne kelljen mindíg papirokat irogatniuk.

Ha mindenki csak siránkozik és nem csinál semmit, akkor nem fog semmi megváltozni.

2009. márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az én legnagyobb dilemmám is. Én már nem is engedem ki a macskáimat, mióta a szomszéd a napon sütkérező, terhes macskámat hasba rúgta. Még csak útban sem volt neki, hanem direkt arra kanyarodott, csak hogy megrúghassa. A kölykei természetesen egy kivételével elpusztultak és én húztam ki belőle a halott cicákat, mert nem tudta volna megszülni őket.

Én biztos agyba-főbe veretném azt, aki lelőné vagy akár meglőné a macskámat. A magam 50 kilójával nem tudnék nekimenni egy férfinek, de találnék olyat, aki elintézi helyettem úgy, hogy egy életre megemlegesse az a...

Az ilyenek ellen annyit tudsz tenni, hogy ha megoldható, nem engeded ki a macskákat. Ez ellen sokan azért tiltakoznak, mert hogy a macskáknak vadászni kell meg minden, de én már több, mint 50 macskát fogadtam be hosszabb-rövidebb időre és, ha néha nyitva felejtettük az ajtót, eszükben sem volt kimenni. Vagy max. 2 méterre jutottak az ajtótól és már rohantak is vissza. Meg is lepődtem, hogy ennyire nem szeretnek kint. Kényelmesen kipárnázott kosaraik vannak, de egy sima kartondobozban is ugyanúgy durmolnak naphosszat, a drága játékokról már leszoktam, mert egy wc papír gurigával sokkal szívesebben és hosszabb ideig játszanak, reggel-este etetés, napközben napoznak az ablakban, télen pedig a radiátoron melegednek. Régebben még egy plafonig érő fadarabot is hozattunk nekik ágakkal, de azt sikeresen kidöntötték. Akkorát szólt...:)

Amíg ilyen béna ebben az országban az állatvédelem, addig nem tehetsz mást, mint hogy megpróbálod nem kiengedni a cicákat. Sajnos a kijáró macskáknak mindig ez a végzetük, vagy az autó vagy méreg, vagy kutya.

Nemrég hallottam, hogy azt hiszem az USA-ban az állatvédők létrehoztak egy kommandót (persze nem legális, de az kit érdekel:)) és, ha állatkínzásról van szó, akkor alaposan elintézik az illetőt. Ha pedig egy állatot kell kimenteni a brutális gazdától, azt is simán elintézik. Volt, akit meg is vertek, mert nem akarta odaadni a kutyáját, akit előszeretettel kínzott a szemét... Ők csinálják jól, abban a hacukában úgyse ismeri fel őket senki, nem mint nálunk, ahol azért is aláírást kell gyűjteni, hogy alkalmazzák az állatvédelmi "törvényt". Ami ugyebár lósz.rt sem ér, mert a felfüggesztett börtön egyenlő a nullával. Azután is ugyanúgy csinálja majd az ember, csak már óvatosabb lesz, hogy ne bukjon le.

Ez ma Magyarország.

2009. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: a napokban sikerült "elkobozni" egy óriási németjuhászt a nem is írom le miket művelő gazdájától. Többször feljelentették, a rendőrség tesz rá magasról. Én is bejelentettem, mikor régen eltűnt a macskám, azt is tudtuk ki vitte el és milyen szándékkal, erre benyögték, hogy a macska nem érték, nem érdekli őket. Ha egy díjnyertes állattal tesznek ilyet, talán írnak róla egy-két papírt és úgy tesznek, mintha intézkednének, de egy sima házimacska vagy kutya felőlük úgy pusztul el, ahogy akar.

Ha ismeretlent jelentesz fel, kár a gőzért, ha meg konkrét személyt, azzal azt éred el, hogy a többi macskádat is ki fogja irtani.

Nem bunkóságból írom, mert imádom az állatokat, mikor az állatvédelmi törvényhez gyűjtöttük az aláírásokat, hetekig jártam a várost és összeszedtem több százat, mégis úgy érzem, hogy hiába, mert ezek a szemetek mindig megússzák. Mindig.:(

2009. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Sajnálom a cicád! Én nem kedvelem a macskákat, különböző okok miatt. Viszont bántani nem tudnám őket. De nagyon idegesít hogy más, esetleg oltatlan/férges macskája az én kertemen kertesztül járkál, és ideszar, idefosik. 3 kutyusom van, szobakutyusok, és rendkívül bosszantó mikor ők előbb veszik észre a férges macskafost, amit aztán megkóstolnak, vagy belehempergőznek. Hozzáteszem, amellett hogy nagyon irritál ez a dolog, nem tudnám őket bántani.
2009. márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a hozzaszolasokat, ugy erzem a feljelentosdi csupan szelmalomharc lenne, ha vmi csoda folytan kiderulne ki volt az, max. felfuggesztettet kapna, ezer ev targyalasra jaras utan, es semmi nem valtozik. a macska szabadsagra szuletett, nem tudnam bezarni. az emberek gonoszak, ez az ami elszomorit....a tehetetlen duh.
2009. márc. 22. 17:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Feljelentést kell tenni. MERT 1-ről, 2-ről nem vesznek tudomást, de ha sokan vagyunk, akkor már muszály. Lehet, hogy más cicáján, kutyáján segítesz azzal, hogy megteszed. Ha összefogunk, csak akkor javul a helyzet. Nagyon sajnálom a cicust és Téged is.
2009. márc. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!