Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy a macskám...

Normális, hogy a macskám miután az egész család alszik, őrülten elkezd fel-alá rohangálni, és a legkisebb zajra is nekiiramodik?

Figyelt kérdés
(a cicus házi/keverék 6-7 hónapos ivartalanított hím,mindennap játszunk vele,de a nappalokat végigalussza.lehet hogy éjszaka mozogja ki magát?)
2009. márc. 23. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen. Ilyenkor kergetőzni, meg bújócskázni kell vele, verekedni, és gumigolyó-focizni, akkor remélhetőleg fél óra alatt "kidöglik" és lenyugszik. Ha nem játszol vele soha, előbb -utóbb szomorú macska lesz, vagy megtámadja a kedvenc föggönyödet, vagy növényedet.
2009. márc. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis nem ilyenkor, hanem mielőtt nyugovóra térne a család. A macska éjszakai állat.
2009. márc. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez vicces :D az én macskám egy skizofrén hiperaktív dög,egy zavaró kis tényező,a világ legidegesítőbb állatkája,de egyszerűen imádom!!! és sajnos állandóan játszom vele,a gumilabda meg a csörgő bárányka a kedvence,meg szogtam vele véres csatákat is vívni (a kezem bánja)

ettől függetlenül hülye

ide vágó kérdés: ez lehet agyi eredetű,vagy pszichés nála (most komolyan...)

2009. márc. 23. 12:07
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem azért ilyen aktív mert nincs ivartalanítva.Az én macskám is rohangál éjjel, meg rajtunk keresztül és felkelti a másik macskát is de azért mert unatkozik vagy éhes,vagy kedvenc falatkát akar,persze felkelek és ki elégítem őfelsége igényeit és le is nyugszik.Most van tavasz és a párosodás ideje jobb ha ivartalanítod mert lesz egy pár almátlan éjszakád!Le fog nyugodni.
2009. márc. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

... ivartalanítva van már 1,5 hónapja ...

:D

2009. márc. 23. 12:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia, vannak ilyen cicuk. A mi cicánk is ilyen, apám hasán szokott dobbantani hajnal 3kor, csak azért mert neki úgy jó:)) Játszunk vele egész nap, + van még két játszó pajtása akivel ellehetne, de neki éjszaka is pörögni kell, szőnyeget összehúzni, virágot ledönteni, poharakat borogatni. Ilyen a természete, de bármit csinál senki nem tud rá haragudni, mert imádjuk!
2009. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kölyök még, a kor haladtával nyugodtabb lesz. Illetve vadászösztöne van, ami éjszaka működik. A macska tulajdonképpen egy ragadozó, sötétben sokkal jobban lát. Játszatok vele sokat, fárasztani kell főleg este, hogy mire mentek aludni ős is nyugodjon le. :)

Egy volt cicagazdi.

2009. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt , aztán egy idő után abbahagyta. Most már ő is alszik éjszaka, habár van néha olyan hogy arra ébredek hogy focizik ( van egy pingponglabdája és az pattog nagyon a padlón)Én akkor úgy próbáltam leszoktatni a dologról hogy este lefekvés előtt jól kifárasztottam. Volt játék, rohangálás minden. Szerintem a kor is hozza magával hogy megnyugszik.
2009. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A mienk úgy felpörgött (5éves) átrohant az alvó lányom fején. Arcán. Képzelheted, hogy nézett ki vagy 3 hétig, egy keresztirányú karmolással a szép kis modell arcán!

A macska meg csodálkozott, hogy fejmagasságban repült ki az ajtón.

2009. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ilyen, nem fog elhízni! Egyébként ez teljesen normális. Majd megtanultok mellette aludni, mi is megtanultuk, mert úgy tűnik, hogy nem múlt el 3 év alatt sem(azért mérséklődik, ahogy felnőtté válik). Ez a természet rendje. Én örülök is neki, mert van egy rohangálósunk(vékony, izmos) és van egy nyugodt cicánk(kis dagi imádnivaló:)))))))))
2009. márc. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!