Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak az úton a cicával?

Mit csináljak az úton a cicával?

Figyelt kérdés

A kérdésem több dologról is szól. Hamarosan hozok egy 2 hónapos kiscicát. Busszal hozom haza. Félek, hogy nem fogja magát jól érezni,és nem tudom megnyugtatni, esetleg bekakál vagy bepisil a buszon :S

Nagyon rég voltak macskáink, elszoktam tőlük, 6 évig kutyánk volt, de ő elpusztult :(, szóval most "váltás" van.

Ha a cica itt lesz hova tegyem? Nem fog kimenni az utcára, elkóborolni? Úgy félek, hogy baja lesz. Zárjam be inkább estére? Régen a cicáink a garázsban aludtak, de ők már nagyok voltak, tudták mi a járás. Nem is tudom hogyan bánjak majd vele, hogyan barátkozzunk össze.

Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan érezze jól magát, és biztonságban legyen?


2011. jún. 24. 23:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
az első 2 hónapba bekell zárni, és csak akkor engedd ki ha te is ottvagy vele. azután megtanulja a rendet.
2011. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Miért viszel haza cicát ha még azt sem tudod, hogyan fogsz vele bánni? Ezt felelőtlenségnek tartom. -.- Először lelkileg készülj fel az új családtagra, és csak akkor vidd haza.

Biztonságban nem lesz, mert minden macska kóborol. Szeresd, de azért hagyj neki szabadidőt, gondoskodj róla minden nap, és így jól fogja érezni magát. Kezdetben legyen bent, majd kerüljön a garázsba (mint a régiek), ahogy egyre nagyobb lesz.

2011. jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Így van! Először be kell zárni a házba, hogy megszokjon titeket, és csak utána engedjétek ki, különben megszökik és nem jön vissza.
2011. jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,minden rendben lesz. A cica fog jelezni,ha vmi tetszik/nem tetszik neki. A buszon nem lesz gond. Tedd jól zárható hordozóba. Ahonnan elhozod,kérj valami cicaszagú rongyot. Ha hosszú az út (több órás), legyen vize.
2011. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, még 2 hét van addig amíg elhozom, addig készülök rá. Nagyon várom már, nem tudom mi nálam ez a gyerekes izgalom meg félelem. Amikor a macskáink kicsik voltak akkor én is, nem nagyon emlékszek mit csináltak.

De érzem, hogy ha itt lesz, majd előjönnek belőlem a "cicatartási ösztönök". Csak néha annyira eluralkodik rajtam a félelem, olyan sok gonosz ember van :(

Jaj most jutott eszembe, volt egy idevándorolt pici cica, nem volt bezárva, de mindig benn ült egy védett helyen egy rongyon, csak akkor jött elő amikor hazajöttem és meglátott:)

2011. jún. 25. 08:59
 6/14 anonim válasza:
Szia...nos szerintem vegyel neki macska hordozot ott nem lessz semmi baja. ;)
2011. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Utolsónak!

Nem minden esetben kell macskahordozó. Múltkor én is hoztam haza 2,5 hónapos maine coon macskát Budapestről Zala megyébe. Nem kis táv az biztos. Egy kosarat vittem, de abból mindig kimászott, hiába kötöztem be a tetejét. Egész végig az ölemben volt.

Kérdéshez: Ha szobatiszta a macska, akkor az úton biztos nem piszkít be, ha nem akk készülj fel rá.

Ha hosszú az út, akkor mindenképpen adjál neki vizet és száraztápot.

2011. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
1 órás lesz az út. Hogyan készüljek fel rá? :S jaj remélem nem fog bekakilni vagy pisilni.
2011. jún. 26. 00:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Vegyél egy darab ágybetétek a gyógyszertárban alá!

Amit a beteg emberek alá tesznek....

Én azt szoktam pl ivartalanítás után alájuk rakni, mert álmukban pisilnek végig...

2011. jún. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Szaga lesz? Ha kakil? :S Tegyem zacsiba? Mármint a kakit.
2011. jún. 26. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!