Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktathanám rá a...

Hogyan szoktathanám rá a cicám a sétálásra?

Figyelt kérdés
Panel lakásban lakunk a második emeleten.2 éves cicámnak nemrég vettem egy hámot, hogy le tudjam vinni sétáltatni. Eddig kétszer próbálkoztam, de nemhogy le, még az ajtón is alig akart kimenni, holott mindig kíváncsiskodik, ha nyitva van...így kézben vittem le, de szegénynek nagyon nem jött be az egész tortúra, lelapulva, nyávogva próbált feliszkolni. Valaki esetleg tudna tanácsot adni, hogyan szoktathatnám rá? Hiszen biztos neki is nagyon tetszene a történet csak meg kéne szoknia...nem?
2011. jún. 25. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem akar, fél a kinti világtól, nem erőltesd. Nekem volt egy thai-om, ráadtuk a hámot, lefeküdt és kész, max. húzni tudtam volna. Tavaly hoztunk egy utcáról mentett cicát, próba-szerencse alapon rátettük a hámot és mint aki mindig is így sétált, elindult az ajtó felé. Azóta is mindennap levisszük, néha még a télen is pár percre. [link]

Van még egy, őt soha nem fogjuk tudni sétáltatni, mert nagyon félénk, ő is mentett. Rátettem párszor a hámot, de rögtön próbálta leoperálni magáról.

2011. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fancy917 ***** válasza:
Szia! A kérdésedben van a válasz:) SZOKTATÁS! nem szabad egyből teljesen ráadni a hámot, először ráadod de nem csatolod be..így hozzászokik az érzéshez.Ezt pár napig csinálod, majd ráadod teljesen, hagyod hogy úgy mozogjon benne, ahogy akar ezt is pár napig ismételgeted, aztán utána jöhet a póráz ahhoz is hozzá kell szoktatni. A másik, hogy sétáltatni sem úgy fogod mint egy kutyát. Sokszor meg kell álni megvárni, hogy körbeszaglásszon és inkább arrafele fogtok menni amerre ő akar. De nagyon fontos, hoyg semmit se eröltess ha nem akarja. Igazából szépen apránként a legfélénkebbet is hozzá lehet szoktatni, rájön, hogy ez jó dolog.Türelem:)
2011. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Dobj fel neki valami érdekes témát, akkor órákig tudsz vele sétálni, és közben megismered őt is.
2011. júl. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!