Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaharapás mi a veszélyei...

Irén24 kérdése:

Macskaharapás mi a veszélyei lehet töle nagyobb baj?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha oltatlan állat harap meg,veszettség.
2011. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

macskát nem kell oltani.


Nem lessz semmi bajod, az enyém is mindig harapdál, meg karmol, csak játszik veled, nyugi nem lesz semmi bajod.


Viszont elég keveset tudsz a macskákról, ha ezzel se vagy tisztába

2011. jún. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem toxoplasmám lett tőle, az folytonos nyirokcsomó duzzanat stb, nézz utána, gyógyszerrel ki lehet kezelni, plusz a macskák terjesztik a meddőséget okozó betegséget.
2011. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mádodik, te nem vagy tisztában, h azt hiszed, semmi bajod nem lehet tőle. utolsó vagyok
2011. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja, és a macskákat is kell oltani, főleg ha kintiek. minek neked macska, ha semmit nem tudsz róla, második?
2011. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

tessék, linkelem a toxoplasmózisról szóló dolgokat:


[link]


kórházban mondták, hogy nem csak a székletükkel, hanem a harapással, karmolással is terjed.

2011. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

második vagyok!


Nekem már gyerekkorom óta van macskám, sose nem oltattuk be, és nem lett semmi bajom, és a macskának se.


Nagyon divatos lett manapság az állattartás de sajnos sokan a legalapvetőbb dolgokat se tudják a macskákról, és netről szednek ezt-azt. (most nem a válaszadóra gondolok)


Mivel van kutyám is így jár hozzám az állatorvos (oltani) és soha nem említette hogy a macska be van -e oltva ezenkívűl egyetlen ismerősöm se oltatja be a macskát.


Nem értem minek tart valaki macskát ha fél attól hogy a macska megharapja és megkarmolja? mert ez simán bekövetkezhet mert alapból játékossak. Az enyém is szokott harapni, vagy karmolni ha játszok vele és ha nagyon beleéli magát a játékba a macska, de ettől nem lesz semmi baj.


Különben én veszett macskával még nem találkoztam, szerintem nincs is.

Olyan van hogy emberekkel nincs a macska körülvéve és félős lesz és felborzolja a szőrét vagy "fúj" rá, de ettől nem veszett, ha megijed ugyanez a reakciója.


Kötelező jeleggel meg pláne nincs oltás

2011. jún. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kombinált jó ha van neki, és a meddőség, toxoplazmózis neked nem elég?
2011. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2. ennyi erővel a kutyát sem kell oltani.
2011. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

attol hogy faluhelyeken nem oltjak a szerencsetlen allatokat,(csak a fakat)az meg nem jelenti azt hogy nem kell,vagy nem egezsegesebb az allatra es az emberre nezve..

kedves masadik,ugy latom te nem vagy tisztaba a helyes allattartassal...es meg t kerded hogy mert tart valaki macskat ha nem ert hozza vagy fel a harapasatol/karmolasatol?ha ertenel a macskakhoz es nem lenne veluk szemben ilyen primitiv felfogasod,akkor tudnad hogy neki is jobb ha be van oltva es a gazdajanak is..en ugyan nem ertek sokat a macskakhoz..de tudom hogy naluk is sok betegseg van,pl macska-ec..lehet hogy ezen nem segit a megelozo oltas sem,de biztosan sok mas ellen jo..en nem tartanek ugy allatot hogy nincs beoltva,elsosorban az allat egezsegeert,aztan magam miatt..nekem 3 kutyam van es egy nyulam..meg a nyulam is be van oltva..hogy a kutyakrol ne is beszeljek...

2011. júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!