Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaharapás. Ma össze...

Macskaharapás. Ma össze akartam ismerteni a tegnap talált macsekot a kutyummal.3x beleharapott jó erősen a kezembe, szóval most van pár lyuk a kezem. Mi bajom lehet tőle? Észre veszm ha megfertőzött vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
az durva
2011. okt. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de egy kicsit buta voltál. Ismeretlen előéletű macska, valószínűleg az eddigi tapasztalata nem volt túl jó. Mit vártál? Ezt nem így kellett volna csinálni, lassan, valószínűleg több hét alatt. Amúgy meg én elmennék egy dokihoz és kérnék legalább egy tetanuszt, az ördög soha nem alszik.
2011. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia! Lefertőtlenítetted azonnal? Gondolom egy tetanusz nem ártott volna. Ha nem mély a seb és nem fáj, akkor csak kezelgesd szépen és kösd be.. Tudom, durva, de svéd cseppel kezeld le!
2011. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 lasius ***** válasza:
79%

Mivel ragadózó és sokmindent hordozhat(vesszetség,vírusok, bacik....)

Így lehet bajod.

Ilyen esetben tetanuszt is szoktak adni az embernek és vesszetség ellen kezelni(a vesszetség fájdalmas kezeléssel jár, de kezelés nélkül halálos)

De ne aggódj ha a macska vesszetlenne habzana a szája és kerülné a fényt és persze el is pusztula hamar. De egy tetanusz azért kellene. BETADIN mindenképpen!!!

Ha azt veszed észre hogy a harapástól kiindulva egy sötét csík kezd el menni a szíved irányába akkor a TETANUSZ oltás Sürgős.Ha pedig fényérzékeny leszel és 'vadabb' akkor meg a veszetség elleni kezeléssoroza...

Ha segítettem akkor kattolj a hasznosra Köszi

2011. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség-elleni oltások egyáltalán nem kell, hogy fájjanak. Én egyszer már megkaptam a teljes oltás-sorozatot egy kutya-harapás miatt, de egyetlen egy után nem volt semmilyen gond.
2011. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a veszettségnek egyik legveszélyesebb tulajdonsága, hogy a kialakult betegség már gyógyíthatatlan. Magyarul, ha tünetei vannak, akkor már késő.


Ezzel persze nem azt akarom elérni, hogy pánikba ess kedves kérdező, csak a tényeket tisztázni.

2011. okt. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Alpjáratpn nagyon nyugis cica. Tegnap találtukl a piacon, nagyon barátságos volt mindenkivel. Veszettnek épp nem néz ki, és remélem, hogy nem is az.

Az volt a gond, hogy a kutyut kezdtem el kipaterolni a helységből, és nem a macsekot dobtam el ... pedig úgy is elbújt volna. + még a mancsát is lefogtam, hogy ne karmoljon, csak arra nem gondoltam, hogy harapni is tud xD A nagy izgalomban pedig meg sem éreztem, hogy megharapott ><.

Amint megharapott megmostam jól szappannal, utána áttörölgettem alkohollal, és most lekötöttem + bekentem.

2011. okt. 31. 14:26
 8/17 A kérdező kommentje:
A macskán már a kezdeti stádiumba is látszana ha veszett lenne? Vagy ez hány nap alatt jön ki? Nem zavart egyáltalán, sőt ahogy írtam ige nyugott. Így mekkora az esélye, hogy nem veszett?
2011. okt. 31. 14:27
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ma háziállatoknál igen kicsi a valószínűsége a veszettségnek. A macska harapás, karmolás viszont elég lassan gyógyul. Betadin naponta akár többször is.

Ha régen, vagy egyáltalán nem kaptál Tetanusz oltást, megérné egyet benyomatni. Az is számít ilyenkor, milyen erős az immunrendszered. Sokat betegeskedsz, vagy a vasszöget is megennéd :))

2011. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát még sosem kaptam tetanusz oltást, de nem nagyon betegeskedem, ami bajom van az csak a szorongás miatt xD. A kutyum is sokszor harapott meg kisebb korában, de attól nem féltem, mert őt tudtam, hogy nincs semmi baj ... itt inkább az a gond, hogy tegnap hoztuk, és nem tudjuk hol járt előtte :). Amúgy szegény kutyum jobban bepánikolt mint én, nagyon félt :P.
2011. okt. 31. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!