Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen nevet adjak nekik? :D...

Milyen nevet adjak nekik? :D Ötösikrek! Tegnap születtek!

Figyelt kérdés

Tegnap megszülettek a macskám kiscicái, összesen öt kölyök lett! 3 sötétebb cirmos (az egyik lehet, hogy fekete, csak nehéz megállapítani, mert az anyjuk az ágy alá vitte őket, és ott elég sötét van) és 2 világosabb cirmos cica van, de a nemeket még nem tudjuk, ezért jó lenne, ha lánycicához illő nevet is írnátok, meg kandúr neveket is. :)


Ez a legelső alom. :)


2011. júl. 2. 11:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"em visszük őket állatorvoshoz, mert az állatorvos jön hozzánk. Már hívni se kell, úgyis jön :D

A másik dolog: lehet, hogy rövidebb ideig élnek így, viszont tartalmasabb életet. Van ivartalanított szobacicám is, sokszor elgondolkoztam, hogy tulajdonképpen az ő életének mi az értelme? Egyedül van, eszik meg alszik, és várhatóan jó magas kort fog megélni, amíg csak ezeket csinálja, mert kiscicája nem lehet.

Emberként is inkább választanám azt, amit a kinti macskák csinálnak.

Na de mindegy, tudom hogy az emberek nagy része nem jutott el arra a szintre, hogy az eltérő nézeteket tolerálni udja, csak barmozik ész nélkül. Részemről ennyi a témában, illetve még cicanévnek szerintem jó a Niki és a Cirbolya is."



belegondoltál, hogy egy macskának mi szenvedés a vemhesség és az ellés, az, hogy állandóan sérültek a verekedésektől, az, hogy hajtják a hormonjai és a kutyák tépik szét meg a kocsik kerekei nyomják laposra? valóban tartalmas életük lehet...a szobamacskád meg ki kéne vinni sétálni, kiengedni játszani és akkor nem lenne egész nap bezárva...a felelős állattartás nem ez, mikor nap mint nap macskák/kutyák százai/ezrei pusztulnak el, mert a kocsik kerekei alatt végzik, vagy a sintértelepen, mert nem kellenek senkinek...amikor a kismacskákat fél év után az utcára dobálják vagy rosszabb esetben a szemetesbe, dögkútba, ez neked a tartalmas élet??????????? hajrá, remélem, neked is ilyenben lesz részed...

2011. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
kérdező, a macskádat vemhesen is lehetett volna ivartalanítani, akár pártolod, akár nem....nem mellesleg, ha vigyáztál volna rá, akkor tüzeléskor bezártad volna, sőt az lett volna az első, hogy ivartalanítod...
2011. júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 réksp válasza:

Szerintem cirmi legyen gyönyörű név és egyszerű!

Az én első kiscicámat igy hívták!

2011. júl. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy 4 kiscicának már van gazdija. Ne te adjál nekik nevet, hanem az új gazdi.

Tisztellek azért, hogy nem "tüntetted" el a kiscicákat, hanem kerestél nekik gazdit. Igazi állatbarát vagy:))

2011. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Lehetett volna vemhesen is ivartalanítani, ez tény. De akkor leírom neked harmadszor is: ellenzem a terhességmegszakítást! Tudok gondoskodni a kicsikről, kerítek pénzt rá, hogy ők is megkapják az oltásokat, mielőtt az új gazdihoz mennek.

És igen, be kellett volna zárni, amikor tüzelt. Be is volt zárva. De kiszökött a kandúrhoz, mikor a lakótársam kinyitotta a konyhaablakot, hogy szellőztessen, és a cica meg kihasználta. Igen, oda kellett volna rá jobban figyelni, nehogy kisurranjon.

De akkor ezt is leírom neked harmadszorra: következő héten irány az állatorvos, és meglesz az ivartalanítás.

Szóval? Akkor pontosan mi is a gondod? Ha felelőtlen macskaszaporító lennék, azt mondanám, igazad van. De gondoskodom az állataimról, akikért felelősséget vállaltam, tehát nem értem, miért támadsz folyamatosan. Mi bajod van tulajdonképpen?

2011. júl. 2. 11:58
 26/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, ma 11:55-ös válaszolónak:

Nagyon szépen köszönöm! :)) Aranyos vagy!

És abban igazad van, végül is tényleg az új gazdik feladata lesz elnevezni őket. Csak hát, amíg nem elég idősek hozzá, hogy az új otthonukba menjenek (ami ugye minimum 8 hét lesz), addig gondoltam, én is adok nekik valami hívónevet, amivel legalább meg tudom őket különböztetni egymástól. :)

2011. júl. 2. 12:01
 27/29 anonim ***** válasza:
Azért lett Mazsola, mert mikor megtaláltam, olyan pici volt mint egy Mazsola szem. Azóta eltelt egy év, és gyönyörű szép kandurfiú lett belőle. Tervezünk mellé egy társat is, ő lesz majd Áfonya.
2011. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Értem. :) Tényleg nagyon kedves név, hogy Mazsola.

És sok sikert Neked a következő kiscicádhoz, Áfonyához is. :)

2011. júl. 2. 12:03
 29/29 anonim ***** válasza:
Az én cicám is ivartalanitott szobacica és nagyon boldog élete van. Sokat játszik, ugrál. Utcán találtam, lehet ha ott marad, már régen nem él. igy meg egy boldog cica. Ősszel házba költözünk, akkor lesz udvar is, ahol játsszon, de addig is ő boldog a kis környezetében
2011. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!