Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja volt a macskámnak?

Mi baja volt a macskámnak?

Figyelt kérdés
Ma reggel lefeküdt mellém a kanapén és elaludt. Indulni készültem a dolgomra és még indulás előtt meg akartam simogatni. Végig húztam rajta a kezem mire ilyen furcsa nyöszörgő röfögő hangot kezdett adni és kicsit rángatózott. Elkezdtem lökdösni, meg megemeltem a mancsát ami teljesen élettelen volt és nem reagált, csak olyan horkantó hangokat adott és a bőrét rángatta. Nem nyitotta ki a szemét. Öntöttem rá egy kis vizet, mert azt utálja és azt hittem attól észhez tér, de arra sem reagált, de a szeme egy kicsit nyitva volt és rajta volt az a fehér, amit rászokott húzni amikor alszik és mintha nem tudta volna vissza húzni. Szóltam apunak, hogy szerintem van valami baj és állatorvoshoz kéne vinni. Összeszedte magát, már indulni készültünk, de előtte még kipróbáltam, hogy ha lóbalzsamot szagoltatok vele, aminek erős mentolos szaga van, mit reagál. Nem történt semmi, aztán eukaliptuszos illóolajat szagoltattam vele, amit utál. 5-10 másodpercig szagoltattam de nem reagált, majd még egyszer odatartottam, mire hirtelen kinyitotta a szemét, fújni kezdett a szagra, felpattant és elfutott és azóta úgy csinál, mintha semmi sem történt volna. Mi volt ez? Mélyen aludt, vagy ez valami roham szerűség lehetett? 15 éves és lány macska.
2011. júl. 6. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Tudomásom szerint vannak olyan illóolajok/növények, amelyek kifejezetten károsak a macskákra. Bár hatékonynak bizonyult a használatuk (a te esetedben felébredt a cica), én mégsem csináltam volna. Ha nincs magánál és ezért beszívja (józanul nem tenné), akkor ki tudja, mi történik vele - talán mérgezést is kap, nem tudom. Mindenesetre lehetett mély alvás, talán még epilepsziás tünet is - kérdezd az állatorvost. A 15 év pedig nem jelent semmit, ha valami baja van az állatodnak. A lényeg, hogy: ha gond van, amint lehet, állatorvoshoz kell vinni.

Remélem, rövidesen már tudsz biztosat és rendbe jön minden. A lényeg, hogy ez egy tünet volt, foglalkozz vele, nehogy később baj legyen.

2011. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
30%

Szerintem ahelyett hogy ezt a gyakorikérdéseken felteszed inkább beszélned kelene egy erre szakosodott álllatorvossal.

Meg szentem figyeld gyakran hogy előfordeul-e még...15éves macska az elég öreg.

2011. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Körül belül egy hónapja volt állatorvosnál. Általános vizsgálat volt és kapott három szurit. Féreghajtót, meg valamit még a szájpadlásán lévő aftákra és akkor az állatorvos kérdezte, hogy hány éves. Mondtuk, hogy 15, mire azt kérdezte, hogy hogy meg van még minden foga és megjegyezte, hogy a korához képest, meglepően egészséges. Most is itt rohangál, meg nyávog, hogy kaját akar. Egyáltalán semmi jelét nem mutatja annak, hogy bármi baja lenne. Ezért itt kérdeztem előbb. Nem várom interneten keresztül, hogy meggyógyítsátok, csak kíváncsi voltam, hogy szerintetek vajon ez mi lehetett.
2011. júl. 6. 12:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdező macskája megérte a 15 évet, erősen feltételezem, hogy jól csinálja és nem felelőtlen :) De ha megengeded, kedves Kérdező: beszélj állatorvossal akkor is, ha egy hónapja már látta. Bár ha kérdezte, mennyi idős a cica, gondolom, nem régóta foglalkozik vele.
2011. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!