Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicákhoz értő emberek! Mit...

Cicákhoz értő emberek! Mit lehet tenni, ha az anyának nem kellenek a kicsik?

Figyelt kérdés

Vidéken lakunk, kertes házban, ahol úgy voltunk vele, hogy biztosan jól érzi majd magát a cica. Kaptunk is egyet, majd a következő alomból kimaradt egy, mert senki nem akarta elvinni, ezért megsajnáltuk és jöhetett ő is. A helyzet az, hogy ez a macska még amolyan "tini korban van". Nincs egy éves sem.


Nemrég vettük észre, hogy nagy a hasa és tegnap már arra lettem figyelmes, hogy világra hozott 4 picúr kiscicát. Végig velük volt, védte őket, szoptatta, látszólag rendben volt a dolog.


Ma reggel viszont a szájában hordta fel őket a teraszunkra, az anyamacska eltűnt és azóta elő sem került. Sem az ételre, sem semmire nem reagál! A kicsik itt sírtak, nem találták egymást, sem az anyjukat. Egy dobozba beleraktam őket(kesztyűvel fogtam meg, nehogy megérezze rajtuk a szagomat) hátha odajön hozzájuk a mama, de eddig semmi. Mit lehetne csinálni? Nem mertem megcumiztatni, mert félek, hogy utána még ennyire sem fogadja el őket. :( De borzasztón sajnálom a cicákat. Olyan mintha direkt odahozta volna nekünk, mintegy lemondva róluk. :( Szerintetek van esély, hogy visszafogadja őket és visszatérjen? Nem tudom, mitévő legyek a cicákkal..


2011. júl. 12. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt inkább az az esélyes,hogy az anya hosszabb időre elmarad,ne adj Isten baja történt.Minden esetre fecskendővel addig is lehet őket etetni,kesztyűben hogy ne érezze a szagotokat.Ha vissza jön ugyan úgy szoptatni fogja őket.
2011. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tényleg olyan, mintha Rád bízta volna őket. Ez annyiból jó, hogy ha visszatér, és megérzi rajtuk a szagod, akkor szerintem ez nem fogja zavarni. Régebben állatmenhelyen dolgoztam, igaz, kutyákkal, de sosem volt gond azzal, hogy az anyakutyát zavarta volna, hogy hozzányúltunk a kölykökhöz...

Ez neten találtam, remélem, hasznát veszed:

" Az első hetekben néhány óránként kell őket etetni. Vehetünk

tápszert, illetve mi magunk is készíthetünk. Tegyünk 2,2 dl friss tejbe

egy tojást, 30 ml (2 evőkanál) mézet, és valami megfelelő vitamin/

ásványianyag- kiegészítőt. Melegítsük fel testhőmérsékletűre (37

fokra). Csuklóra cseppentve ellenőrizzük.

Etetéshez használhatunk szemcseppentőt vagy cumisüveget.

Kaphatók speciális macskaetető cumisüvegek, amelyek nem engedik,

hogy légbuborék kerüljön a cica gyomrába.

A kölykök többsége 50- 100 gramm testsúllyal születik. Testtömegtől

függően, 25 grammonként 8 ml (egy kicsivel kevesebb, mint két

kiskanál) tápszerre van szzükségük naponta. Ezt a mennyiséget 3- 4

óránkénti etetéssel kell megkapniuk.

A kéthetes kortól már elegendő 6- 8 óránként etetni őket. A harmadik-

negyedik hétre előbújnak a fogaik- ettől kezdve adhatunk nekik tejbe

kevert konzervételeket is, kis adagokban. A nyolcadik hétre

fokozatosan kell elválasztani őket."

Bízom benne, hogy visszatér a mamájuk, és minden rendben lesz.

2011. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a piciket mindneképp etesd mert elpusztulnak, azt gondolom nem akarod.
2011. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Állatpatikában lehet kapni pici cumis üveget. Nagyon hasznos ilyenkor. Viszont a gumikesztyűvel vigyázz, mert ha olyan mint az egészségügyiseknek (ami fehér és jujj) azon némelyiken szokott lenni valami fertőtlenítő, és így lehet nem fogadja vissza. Valószínűleg, amiért még fiatal teljes lemondott róluk. Sok siker a babacicázáshoz, ha nem tér vissza a mama.
2011. júl. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja még tápszert adhatsz nekik, de a kecsketej is nagyon tápláló ha jól tudom.

11:35 ös voltam

2011. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vissza fog menni értük, és hurcolássza őket egy darabig.

ha nem tőző napon vannak, inkább hagyd őket illetve árnyékold, ahogy tudod.

én is túl vagyok már az idén egy ilyen tortúrán, de végül abbahagyta a költöztetést.

volt, hogy szakadó jégesőben szedtem össze a piciket, volt hogy az emeleti hálószobámba vitte föl őket elképesztő energiával.

előbb utóbb megnyugszik, csak tudd , hogy hova viszio őket. én mindig meleg tajkarós macskakosárta szedtem össze az almot, akkor abban elvolt pár napig. aztán kezdődött előlről.

most 8 hetesek, remélem lesz gazdijuk.

5 hetes korukban elkezdtem mellétáplálni őket, azóta nem cipeli el sehova, talán lenyugodott.

2011. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, nagyon hasznosak! Még sosem voltam ilyen kismacskás helyzetben! :(

Előkerült az anya, odahívtam a kajás tálhoz, nem kért ennivalót, sem vizet. :( Aztán odajött hozzám hízelegni, bújt oda, megsimiztem és beszéltem hozzá, hogy ügyesen, szépen nézzük meg a cicákat. Odavittem a picikhez, belenézett a dobozba és kiszaladt a helyiségből. :( Na erről ennyit. :(

2011. júl. 12. 11:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Én neveltem fel anyja által elhagyott pici ezüstcirmost, két hetes korától kezdve. Cicuka olyan lett, mint egy hűséges kutya, nagyon szerettük egymást. Kesztyű felesleges háziállatoknál, de a tisztaság nagyon fontos. Moss kezet mindig, ha kézbe veszed őket.
2011. júl. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ne aggódj ! Lehet visszajön, csak úgy érzi hogy ha a közeletekben a cicusok, biztonságban vannak.Ha esetleg 1-2 héten belül nem térne haza akkor itt hagyta őket.De ha hazatérne szoktasd rá . Fektesd le .Rakd oda a cicijeihez a cicákat,hogy kialakuljon benne az anyaság. Az én macskáimmal nem volt ilyen gond. Remélem mihamarabb visszatér.Értesítenél róla ha megtörténne ? :)
2013. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!