Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány szót ismer fel a cicád?...

Hány szót ismer fel a cicád? Mely szavak ezek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 17:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Gyere, Folti, Fekete (ez a nevük), cicc, nem, kismacskás (ezt a párom szokta rájuk mondani, de értik). A sicc-re nem reagálnak, mert azzal a szomszéd macskát szoktam elkergetni, és tudják, h az nem nekik szól, és ha nekik mondom, nem is tudnak vele mit kezdeni.

De a hűtőnyitás, konzervnyitás nálunk is működik, meg ahogy a kanalat kocogtatom a konzervhez :)

2011. júl. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
sziámim van nekem is, az enyém a nevét felismeri (Szimba), ezen kívül még azt, hogy gyere és azt hogy cica. De bármit mond neki az ember, arra nyávog :D
2011. júl. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Cicus, gyre, cicc, kérsz?. éhes vagy?, nem szabad, mit csináltál?- erre feleselni szokott :), lefelé- bár ezt nem fogadja meg de érti mit akarok, csak "elfelejt" lemenni inkább hanyatt vágja magát, h leszedni is nehéz legyen :D
2011. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!Jöhetnek még!

Hihetetlen mennyire értelmesek a cicusok, nem is gondoltam.A mienk két éves, ő Maffia(mivel asok név közül anno csak erre volt hajlandó hallgatni, szóval ő választotta magának)

Érti hogy gyere, puszi (ilyenkor odanyomja a kis orrát az arcomhoz :) ),ott !!(ezt akkor mondom, mikor rovart látok és ő azonnal izgatottan körülnéz, mit kell levadászni),nem szabad (ezt érti ugyan, de nem akarja tudomásul venni),kaja, macska.

Ezeket a szavakat érti , bár a gesztusokból is mindent megért, szóval, mi szavak nélkül is megértjük egymást :)


Ha családtag közelít hazafelé, azt hosszú percekkel előtte megérzi és türelmetlenül várja az ajtóban.Éjszaka pedig ügyel, mint egy testőr, levadássza a rovarokat, mielőtt álmunkban megmásznának minket.És fura módon mindig annak marad a közelében éjszaka, akin érzi, hogy igényli a társaságát.Ezt csalhatatlanul megérzi, még ha nem is mutatjuk ki neki.És nagyon tud aggódni , ha valamelyik gazdi beteg.

2011. júl. 13. 19:27
 15/27 anonim ***** válasza:

18.22 vok

A puszit nekem is érti, de elfelejtettem odaírni, meg azt is h dinnye- így hívja a párom.

2011. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
ma 17:45 vagyok, a puszi nálunk is megy, megnyalja az orrom:) És érdekes módon, mindig az óracsörgés előtt pár perccel iszonyatos nyávogásba kezd az ablak alatt. Míg bent aludt, addig a fülemet rágta ébresztés gyanánt:)
2011. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Természetesen a gyere enni-t :) nem szabad, menjünk haza (ezt séta végén mondom, akkor elindul a lépcsőház felé). Ajtónyitáskor szólunk, hogy "ül", leül a szobaajtóban, nem rohan ki. 11 óra körül elkezd jönni-menni a nappali és a háló között, hív aludni.
2011. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Az én cicám is szokott hívni aludni.Fél kilenc körül már nagyokat ásítva nyávog és muszáj megágyazni, különben bokán harap.Rend a lelke mindennek! :)
2011. júl. 14. 10:10
 19/27 anonim ***** válasza:
Nagyon okos kis jószágok, és ahogy írjátok a dolgokat így ugrik be, mit tud még az enyém, pl azt h marad :D De ez az aludni hívás nagyon tetszik :D
2011. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nagyn jò a kérdés :)

Kb egy éve van nàlam a cicàm, kûlfôldôn vagyunk, a pàrom idevalòsi. Mikor megérkeztem, nem beszéltem az adott orszàg nyelvét, csak az angolt, meg hàt ugye a magyar az ôrôk. :) Szòval 3 nyelven kezdtûnk el beszélni hozzà és kb 2 hònapba telt mire meg tudta érteni nagyjàbòl, hogy mit akarunk tôle, bàrmelyik nyelven is mondtuk... :) Màra az angol kiesett, de azt is érti, ha én beszélek hozzà magyarul és azt is ha a pàrom nyomja neki... :) Nagyon értelmes, ô is szokott vàlaszolni, ha van mondanivalòja, legtôbszôr akkor ha nem ért egyet velûnk.. pl, sôtétben nem engedem ki, mert a kôrnyékre bejàrnak a ròkàk, hiàba tômbhàz elsô emeletén lakunk, ô kijàròs cica akart lenni, hàt megtanulta hogy melyik ajtòn kell bekéretôzni, nem a 29-be és nem a 25be.. a kettô kôzé, az elején pròbàlkozott màshol, de aztàn ràjôtt, hogy hàt ott nem mi lakunk :) Ha én elmegyek otthonròl és ô kinn van, elôszôr mindig megpròbàlom behozni, ha nem akar, akkor nem erôszak és sokszor kôvet a lakòtelep végéig és ott vàr is ràm mikor érkezem.. :) Nagyon cuki :) Mùlt héten beteg voltam, és el nem mozdult volna mellôlem az àgybòl, még a kimenésrôl is magàtòl lemondott.. A kedvencem az, amiko mellettem fekszik és félàlomban nyùjtòzkodik, akkor a mellsô tappancsaival òvatosan kapaszkodik az arcomba, simogat.. :) Elsô cicàm, eddig kutyàs voltam, de egyszer ha elmegy, biztos, hogy nagyon nagy veszteség lesz... Mindenkinek kellemes cicàzàst kìvànok!!! :)

2011. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!