Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tenyleg ennyire gaz kaja a...

Tenyleg ennyire gaz kaja a Whiskas? Mit ajanlotok helyette?

Figyelt kérdés
Csak most olvastam, eddig azt kaptak a cicaim, mert egyszeruen nem hajlandoak mast megenni. Lehet, hogy van benne valami anyag, ami "fuggove" teszi oket?
2011. júl. 14. 12:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Bocsi közben a helyesírási hibákért, nem nagyon figyeltem. :)
2011. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk a kitekat olyan, hogy mást nem eszik meg. De egyelőre nem bánom.

Mellette - ó, borzalom - maradékot kap, valójában az teszi ki a fő étkezését. Egy fél csirkefarháttal sokkal boldogabb, mint egy tál bármilyen cicamüzlivel. Szóval inkább ilyeneket veszünk neki, hogy farhát, belsőségek, máj, ami éppen olcsó. Megjegyzem olcsóbb is a legtöbb cicakajánál.. Kiegészítésként tojás, ettől szép lesz a szőre, valamint ínyenc, mert a berepülő bogarakat megfogja és elfogyasztja desszertként.

2011. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Az én macskám a Friskiest szereti. Szerintem abban is van ízfokozó, mert amikor mást veszünk neki, akkor nem hajlandó azt megenni, és inkább éhezik.
2011. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
53%

Szia, nem olvastam végig a véleményeket h biztosan ne kavarjam magam össze, majd miután ezt leírtam, elolvasom.


Szóval: IGEN a whiskas gáz, azt nem tudom, h van-e benne anyag, ami függőséget okoz, de tele van ízfokozóval, színezékkel és gabonával. Ezek közül a macskának nincs egyikre sem szüksége. Ami viszont nincs benne az hús, ami kellene neki.


Mit ajánlok? Ha kicsit több pénzt szánsz rá, acanát. Nekem egy hatalmas kandúrom van, és neki is kb 3000--3500/hóra (ez 2,5 kg kb) jön ki, plusz a konzervek, tehát ha ezt összeadjuk annyira nem olcsó, viszont: minden összetevője emberi fogyasztásra alkalmas, tehát nincs tele hulladékkal, ízfokozó nulla, viszont min. 65%! friss hús- tehát nem csőr meg has. van benne.


Ha kicsit kevesebb pénzed van én a dm-es sajáttermék tápot ajánlom. 750g kb 550 ft, min. 15% hús van benne- ami a whiskasnak kb 2-3szorosa, nincs benne tartósítószer, ízfokozó, színezék.


Amúgy az állatorvosom azt mondta, a macskáknak egyik tápot sem szabad adni, amit a tv-ben reklámoznak, mert mind hulladék. Elég drágágk is, de nem azért mert bármi jó lenne benne, hanem mert a reklámköltségek vannak beépítve az árba. Azt mondta mindegy mit veszek, de mindig 10% fölött legyen benne a hús.


Remélem segítettem.

2011. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok hasznos valaszt! Akkor a whiskas el van felejtve. Kar, hogy nem hamarabb tudtam ezt meg, bar ha lett volna eszem, akkor elolvasom a cimkeket, mikor vasarolok nekik. Jobb keson, mint soha, meg csak egy evesek :)
2011. júl. 14. 14:12
 16/24 anonim ***** válasza:
Jó hát most meghalni nem fognak tőle :) Max kisebbek lettek mint amúgy lettek vna :) Meg szerintem hosszú távon számít igazán.
2011. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Es milyen igaz, kicsik, nem akarnak noni, pedig meg ivartalanitva is vannak.
2011. júl. 14. 14:19
 18/24 anonim ***** válasza:

Az nem feltétlen baj, ha nem nőnek :)

Az én cicám iszonyú nagy, pedig nőstény. Nem kövér, hanem hosszúúú... és hordozóval együtt vagy 8 kiló, leszakad a kezem, ha vinni kell valahová :D

2011. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Neked lehet h nem lenne baj, de neki lehet h igen, mert nem megfelelően fejlődnek a csontjai. Pl a main coonra mondják h csak prémium táppal szabad etetni v ízületi problémái lesznek meg törékenyek lesznek a csontjai.

Szóval én boldog vok h a kis kandúrkám 6 kilós, hatalmas dög, bár az kicsit aggasztó h még növésben van :D

2011. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
pár napja van csak cicám és én elsőnek csak itthoni maradékokkal etettem 2 napig, aztán vettem neki whiskast. tegnap óta azt adok neki, semmi baja tőle, megeszi normálisan ha éhes. de az itthoni husikat olyan étvággyal megeszik ha nem is éhes hogy az csak na.. de megeszi a tápot is szereti is meg minden és tényleg akkor eszi ha ÉHES. előttem szólokkal akik tiltakoznak ellene próbáltátok már a cicátokon? szerintem ti is csak hallottátok és lehet h szar de ez van, az én cicám megeszi. ha pedig csak ilyet tudsz neki venni akkor is nyugodtan add neki nem lesz nagy baja tőle ha meg rááll fokozatosan leállítod róla.. (én a junior száraztápot adom neki a csirkehúsosat.)
2011. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!