Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van a macska fülében?

Mi van a macska fülében?

Figyelt kérdés

Kismacskám (8 hetes) fülből sötétbarna cuccot szedtem ki, de másnap újra majdnem ugyan annyi volt benne. Minden nap újratermelődik, hiába szedem ki majdnem teljesen minden este.

Sötét barna, kisebb nagyobb darabkákban jön ki, kicsit hasonlít a fülzsírra, de szerintem nem az. Rengeteg!!!

Viszket is a füle, de nem vészes, nem szedi szét, nem kaparja, csak szokta vakargatni.


2011. nov. 5. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg atka. Dokinak kell megmutatni.
2011. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Atka van a fülében. Szegénynek viszket is gondolom. Legjobb megoldás rá az atka elleni csepp, amit állatorvosnál megvehetsz. Naponta kell a fülébe injektálni majd megmaszírozni a fülét. Kb 3 hét alatt múlik el. A mi macskánknak ugyanez volt, meggyógyult tökéletesen.
2011. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Atka lehet igen, orvos, és én még ajánlanám, hogy minimum hetente babaolajos fülpiszkálóval tisztítsd meg neki óvatosan, nehogy megsértsd belül a fülét, mert közben rázogatni fogja! :) Én ezek után nedves babatörlővel még áttörlöm, hogy ne maradjon olajos.
2011. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát fültisztító pálcikával tisztítgattuk, most már sokkal jobban néz ki, úgyhogy használt, pedig csak sima vizessel csináltuk.

De lementem a patikába, és adtak rá valami cuccot, hogy a lapockája közé csöppentsem. Nah ha nem javul pár napon belül, akkor viszem dokihoz.

És köszönöm szépen a válaszaitokat!

2011. nov. 7. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!