Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartók!? (bővebben lent)

Macskatartók!? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lakásba szeretnék egy cicust,és szeretném tudni,hogy ez mennyi kiadással járna,mire van szükség?

kezdetben gondolom meg kell venni az etetőtálat,almot,játékot - ez körülbelül mennyibe kerül?

és ha ezek megvannak havonta kb. mennyibe kerül az alom+étel,és ha kell még valami?

segítsetek ,kérlek!


2011. júl. 17. 20:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Alomtálcát akkor gondolom adnak hozzá ha kidobott cicius, ha nem, akkor 2000-10000 attól függ milyet akarsz.


Alom- szilikátosat ajánlom, 2000/5l ez egy hónapig szagtalan, csak a kakit kell kivenni belőle


Kaja, acana a legjobb sztem nekem 1500/kg, egy hónapra az én hatalmas cicámnak kell 2,5 kg


Játék-bármivel elvan csak csörögjön, szal ha követ teszel egy kinder tojás játéktartójába azzal is ellesz mint a befőtt.


Tálka stb is nagyon változó, de pl egy kimosott margarinos doboz is bőven megteszi, szal azt is megveheted később is.


ágyat sztem nem érdemes venni neki, mert úgyis mindenhol alszanak a cicák, pl a legkisebb résben a szekrény mögött stb. Szóval ezt is lehet akkor ha épp van rá pénzed, addig jó egy puha polár pulcsi.


Tehát ami sos kiadás: kaja, alom, alomtálca. Ez azt mondanám max 13 ezer, esetleg szállítóbox. Ellenben sztem ezeket kapnod kéne a cicához- kivéve kaja meg alom, hiszen már nyilván megvannak neki.

2011. júl. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Alomból én a fedettet ajánlom, az 5000 Ft körül van, de tökéletes a sima alomtálca is, csak hamarabb megérzed a a pisi szagát és sűrűbben kell cserélned az almot. Ha a tálca mellett döntesz, lehet ilyen peremet kapni rá, ha az rajta van, kevesebb almot kapar ki a cica.

Ágyból bármilyet választhatsz, de tényleg nem sűrűn használják. Ha van fonott kosaratok, ami nem kell, kibélelheted neki és máris kész az ágyikó.

Tálkából porcelánt vagy fémet vegyél, ezek sokkal higiénikusabbak, mint a műanyagok. Javaslom, hogy tegyél a tálkák alá egy tálcát, így nem kerül az étel-ital a földre.

egy kaparófát mindenképpen szerezz neki, ha nem akarod, hogy tönkretegye a bútorokat. Elég változó az áruk, de te magad is elkészítheted otthon. Ragassz körbe spárgát egy vastagabb ágdarabon és fúrd egy olyan lábra, amit nehezen borít fel a cicus. Játszani meg szinte mindennel tudnak, feltalálják magukat (pezsgős kupak, kisebb plüssök, csörgők).

Etetésre a

főtt zöldség és hús keverékét ajánlom turmixolva. Ez a legegészségesebb, kb. 70% husi és 30% zöldség legyen az arány.

Mindent összegezve egyszeri költségek: alomtálca (1500, fedett 5000), tálkák (víznek és kajának együtt 1500), fekhely (2-3 ezer körül) és a játékok (pár száz forinttól súlyos tízezrekig).

Amire minden hónapban gondolnod kell: kaja (2 kg csirkemellfilé 1500 Ft + zöldségek 1000 Ft, ha nincs erre időd etetheted táppal, ezeknek szintén nagyon változó az áruk), alom (500 Ft-tól 3-4 ezerig, bolha elleni védelem (sampon 500 Ft, permet/cseppek (500 forinttól kaphatsz pl. Neostomosan oldat, Frontline cseppek 1500 Ft, Frontline permet 5000 Ft).

Remélem segítettem, sok sikert a cicuval. :)

2011. júl. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Utolsó: hol veszel 2kg csirkét 1500-ért? Esküszöm oda költözöm :)

DE a bolha és kullancs cucc nem fog kelleni a kérdezőnek mert szoba cica lesz, szóval kb max egyszer-egyszer ha vhogy bevisznek ilyesmit a házba, de nem rendszeresen.

2011. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszönöm,sokat segítettetek!
2011. júl. 18. 18:29
 15/16 anonim ***** válasza:
Baromfiboltban, kedves kötekedő! :) (Ha nincs olcsó bolt akkor is max. 2000 Ft.)
2011. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
A házikosztban nincsenek vitaminok, mert kifőnek belőle. A cicáknak szükséges alutasakos és szárazeledel. Lehetőleg széles és ne túl mély legyen mindkét tányérja (1 kajás, 1 vizes, mert a cicának a bajszát zavarja, ha hozzáér a tányér széléhez (ez nem vicces!). Nekem 6 macskám van (1-et a Balatonról hoztunk haza, mert ott sírt az ajtóban, 1-et örököltem, a többi pedig az utcáról került haza, mondván, hogy majd a menhelyen jobb helyük lesz, mint télen kint a fagyban. Mondanom sem kell, hogy rajtam maradtak. De nem bánom. Mindegyik egy egyéniség. Nem igaz, hogy a macska haszontalan és csak érdekből bújik hozzád, hogy kaját kapjon. Hát nem! Az enyéim akkor is jönnek az ölembe, ha nem éhesek, sőt, féltékenyek egymásra. Panelmacskák voltak, de egy kivételével elhoztam őket családi házba, de ki nem mennek, hiszen idegen a környezet, lehet, hogy nem is találnának vissza. Na meg minden háznál kutya van. (Nekük is van 1, az is hagyaték). Én nagyon szeretem őket, vigyázz rá. Lehet, hogy nehezen fogja elviselni az új gazdát, az idegen környezetet, de sok szeretettel, törődéssel megnyugszik. Sokban vannak havonta, de megéri. Ők nekem családtagok. Szóval türelem és vigyázz rá. Minden jót!
2012. máj. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!