Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hová tűnhet egy ivartalanított...

LViktória kérdése:

Hová tűnhet egy ivartalanított,2 éves kandúr cica?

Figyelt kérdés
1 hete nem láttam a cicámat, és bele fogok betegedni ebbe. Apró településen lakom, a cica mindig is kijárt, ismeri a környéket. Az összes szomszédod kifaggattam, de semmi. Minden utat, árkot átnéztem, hogy nem ütötték-e el, de semmi. Napok óta kijárok este és hívom, hallgatom a hangokat, de semmi. Nem tudom elképzelni, hogy egy ivartalanított cica hová tudna elcsatangolni ilyen kis faluban. Nem hiszem hogy nem találna haza. A másik két cicám is várja, ülnek a kapuban órákat. Hol keressem? Mi lehet vele?
2011. júl. 18. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy egy éppen ara járó idegen elvitte magával, mondván hogy szegény kint volt az utcán.

Ha nem üthették el, akkor lehet, hogy kutya támadta meg, vagy egy környékbeli másik cicával verekedett.

2011. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sabrina99 ***** válasza:

Én inkább azt tartanám valószínűnek, hogy akik éppen arra jártak, elvitték mert mint írták előttem kint kóborolt az utcán s valaki azt hihette, nincsen gazdija.


Vagy valaki elütötte, de szerencsére túlélte, és most valahol kuporog a fűben, bozótban.


Egy cicámnál volt olyan, hogy a szemem láttára elütötték, és elszaladt a pincében. Azt hittek meg fog halni másnapra, de alig 1 héttel később felgyógyult. Ki tudja, van még remény.

2011. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha van pince, padlás, alaposan nézz körül elemlámpával. lehet, hogy sérülten elbújt.egy hét sok idő sajnos...
2011. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hgy elüthették nézd meg a falu táblától kjjebb is! Nem tudom kik szedik össze az elhullot állatokat, de nézz utána és képet magaddal víve/küldve kérdezd meg, hogy nem-e szedtek össze véletlenül cicát. Keresd fel a közeli állatorvost is hátha más baja van és elvitték dokihoz.


Nem lehet, hogy Anyukád el akarja titikolni mi lett vele?

Nekem a kutyámat ütötte el az autó és Anya azt mondta megszökött. Napokig hetekig kerestem a drágámat, aztán Anya barátnője mondta el az igazat. :-(

2011. júl. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kandúrcicák mindig elmennek. Nekem legalábbis :(
2011. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Még mindig nincs meg. Én is gondoltam arra, hogy elütötték és megsérült, beszaladt a bokorba. Tegnap végig üvöltöttem több kilométernyi utat, és lestem a bokrokat, árkot és füleltem. Nem válaszol, és nem is érzek szagot. Ha meghalt volna, ilyen melegben lenne szaga szegénykémnek. Kérdeztem sok embert, hogy látták-e elütve, de senki nem látott egyetlen cicát elütve. Már mindenkinek mondtam, hogy szeretném tudni mi lett vele, mert ez szörnyű. Minden nap keresem, várom haza és nem jön. Raktam ki fényképet is. Már csak abban bízom, hogy tényleg valakinek megtetszett és elvitte. Nagyon kedves cica, már akkor dorombolt, ha meglátott. Bár teljesen idegenhez nem ment oda, bizalmatlan volt. Talán itt van a közelben, etetik, itatják és jól van. Talán csak arra vár, mikor jöhet haza hozzám. Nagyon nagyon rossz, hogy csak várom és azt sem tudom, él-e még, keressem-e. :(

A következő településről kb. 7-8 km-re van. Mesélték, hogy onnan jött haza más cicája. Vajon ha az enyémet valaki elviszi 2 évesen, nála marad? Nem akar megszökni? A kertünkben született, minden nap simiztem, imádom őt. Mindig kijárós cica volt. Bent maradna házban? Ha kiengedik, nem akarna azonnal visszajönni hozzám?

2011. júl. 19. 07:46
 7/10 anonim ***** válasza:
lehet valaki befogadta..csak épp házba tartják...közeli boltba/boltokba vigyél róla egy képet+ elérhetőséget...valaki csak jelentkezik:)
2011. júl. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tegnap az én egyéves gyönyörűségem is eltűnt.még soha nem szökött el, és most ma reggel sem jött meg.

a szívem szakad meg nekem is miatta.

mér reménykedem, hátha, csak kandúrságát próbálgatja valamerre és visszatalál.

szomorú sorstársak lettünk...folynak a könnyeim:(((

2011. júl. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Mindenhol kérdezősködtem, és plakátoltam. Persze tiszta bolondnak néztek. De ennek a hatására előkerült őkelme. Egyáltalán nem volt piszkos, nem volt szomjas. Arra gondolok, hogy valóban valakinek megtetszett és befogta. Valszeg próbálta is etetni, de a helyben kapható olcsó táp és az izgalom miatt nem ehetett. Amikor ázottan hazatért, negyed óráig csak evett és utána aludni tért.

Azért volt fura az eltűnése, mert ivartalanított cica nem szokott elmászkálni. Javaslom mindenkinek ezt a műtétet. Hatalmas lelkifurdalásom volt miatta, hogy én döntök az ő kis életéről. De kinek kell elütött cica, vagy verekedős fél szemmel?

Szóval a kandúrkák valóban elmászkálnak, akár több napra is. Ha közben nem üti el autó, akkor vissza fog menni. Amint megkergette az összes lány cicát a környéken, hiányozni fog a kényelmes élete.

Remélem a tied is hamarosan hazamegy.

2011. júl. 23. 12:23
 10/10 anonim ***** válasza:

szia , az enyém is tegnap délelőtt hazajött.:)))

semmi nomya verekedésnek, csak tényleg nagyon éhes volt, és riadt.valami nagy ijedtség érhette, mert egészen más volt, mint régen. mára már kezd magához térni és rosszalkodni.

nagyon örülök, hogy a TE cicád is meglett, így teljes a boldogságunk.

a mienkének is már meg volt beszélve a dokival az ivartalanítása, amikor elkalandozott.

a jövő héten nyissz, aztán remélem nem lesz kedve csavarogni.

üdv és sok boldogságot a cicáddal:))

2011. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!