Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedhetett így a cica?

Miért viselkedhetett így a cica?

Figyelt kérdés

Van egy két éves cicánk.Kedves cica, csak játékból szokott támadni, vagy bosszúból, ha valamiben megakadályozzuk, de ez csak annyiból áll, hogy finoman bokán harap.

Nos, ma este anyám amint kilépett a fürdőszobából, szembe találkozott a macskával és a cica elkezdett rá fújni és anyu szerint "furcsán" nyávogott látszott rajta, hogy fél és támadni akar.Pedig anyu semmi rosszat nem mondott, nem csinált.Aztán kedvesen beszélni kezdett a cicához és annak végül helyre jött a kedélyállapota.

Ez a cica még soha nem fújt,sosem viselkedett így.Miért csinálhatta ezt?

Lehetséges, hogy a macska nem ismeri fel néha a gazdáját?Olyat is hallottam, hogy a cicák látják, amit az ember nem.Lehet, hogy anyuban valaki mást láthatott?Vagy mellette?Cicatartók, tapasztaltatok már hasonlót?


2011. júl. 18. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

AZ én cicám néha nekifutásból nekem ugrott, és ha elhárítottam megfeszülve, hátracsapott fülekkel, ugrásra készen várt az újjab táamdásra :D valamiért minenképpen elégtételt akart venni o.o

Lehet számára valami félelmeteset láttott, vagy csak szimplán megijeddt egy nem várt dologtól.

2011. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez a cicáknál normális, h hirtelen megijednek. Pl nekem amikor először volt a fejemen törölköző félt tőlem. Nem kell aggódni ez normális. Múltkor mikor párom kiment a folyosóra, volt nála egy zacskó ami megcsörrent, a cica nem számított rá, ugrott, fújt, nyávogott, de aztán minden rendben lett :)
2011. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!Akkor lehet, hogy az volt a baj, hogy nem számított arra, hogy anyu kilép a fürdőszobából?Bár akkor is fura kicsit, mert idegenekre sem fúj és nem nyávog rájuk akkor sem, ha megijed tőlük.

Régebben két kutyánkkal fordult elő hasonló, úgy tűnt, nem ismernek fel és félelmet, támadó szándékot mutattak(egyik meg is harapott), pedig semmi fura dolog nem volt rajtam, amit ne láttak már volna és nem is viselkedtem különösen.Pedig ezek a kutyák is szelidek voltak, idegent se bántottak soha, nem is féltek tőlük.Igaz, velem sem viselkedtek így többet.

2011. júl. 18. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!