Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy három hónapos kiscicának...

Egy három hónapos kiscicának már le lehet vágni a karmait? Ha még nem akkor mikortól lehet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 12:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
semmilyen korú macskának nem szokás levágni a karmait. habár, ha a húsba nem vágsz bele, baja nem lesz tőle.
2011. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
minek kéne a macska karmát levágni? o.O
2011. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Platypus ***** válasza:
95%
A cicánk 5 hetes volt amikor először járt dokinál, és kérés nélkül levágták a karmait. Először nem értettem mire volt jó, de pár nap múlva áldottam a dokit érte. Azóta rendszeresen vágjuk neki. Elég durván játszik, de így szerencsére nem cakkozza ki a kezem annyira.
2011. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a tenyésztő azt mondta, hogy ő szokta vágni az övéinek a karmait. Én épp most néztem meg a cicuséit( ő 3,5 hónapos) és még nagyon kicsik neki, szóval még bőven ráér a vágás. Szerintem nálatok is.
2011. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
37%
Nem ajánlom soha levágni!Amúgy kérdezd meg az állatorvost!Ő biztos dolgot fog mondani.
2011. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Már nem azért,de szerintem nincs jogotok levágatni a macska körmét.Döntse el a macska,hogy neki mi a jó!
2011. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
5%
Én soha nem vágom a macskáim karmait és még élek. Teljesen felesleges, és szerintem káros is a levágása. Ha levágod, hogyan fog fára mászni? Ez a macskáknál nem egy elhanyagolható képesség.
2011. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
NOs, nagyon úgy tűnik, hogy itt azt hiszik egyesek, hogy a macska karmait tőböl le akarjuk vágni. Nem erről van szó, hanem arról, hogy a hegyes végét (kb. 1-2-3 mm) lecsippentjük. Kinti macskánál nyilván nem szükséges, de benti cicánál annál inkább, hiszen itt nincs annyi lehetősége koptatni. Oké, hogy van kaparófa, de ez sem minden esetben elegendő.
2011. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A cicáknak nem fáj a karomvágás...és egy benti cica gyakorlatilag kb. Észre sem veszi hogy le van vágva.Csak akkor szokta használni mikor szétkarmol vagy amikor a butorokat.Engem nem kulonosebben zavar, a szuleimet viszont annál inkább...amugy meg le fogom vágni a karmocskáit csak azt kérdeztem mikortol lehet.Mi bajotok van a karomvágással?hiszen semmi baja nem lesz a cicának.Ennyi erovel te se vágd a kormeid...
2011. júl. 19. 13:21
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Az teljesen más,ha a magam körmét levágom,mint hogy valaki másnak vágnám le a karmait,aki talán nem is akarja.
2011. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!