Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy három hónapos kiscicának...

Egy három hónapos kiscicának már le lehet vágni a karmait? Ha még nem akkor mikortól lehet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 12:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
jaj, hagyjuk már, mit AKAR a macska...baromira nem értem, miért kellene levágni a karmát a macskának (itt jegyezném meg, hogy a karom és a köröm nem ugyanaz)...de azért ne viccelődjünk már, hogy a macska nem akarja, hogy levágják a karmát...a macska baromira leszarja, hogy levágják-e neki vagy sem - bár nyilván a közlekedésben kissé meggátolja
2011. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod,hogy mit akar a macska?Biztos nem örülne neki,ha levágnák a karmát.
2011. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Platypus ***** válasza:

A macska természetesen nem örül neki, ha levágják a karmát, de nem is több apró kellemetlenségnél egy szobacicánál. Hosszú távon viszont az ő érdekében is hasznos, ha megszokja a procedúrát, mert egyszerűbbé teszi a szükséges, sokkal kellemetlenebb, sőt esetleg fájdalmas orvosi beavatkozásokat. A miénk így viszonylag sztoikusan tűri, ha gyógyszereket kap a szájába, injekciózzák, vagy ha bolhairtóval kezeljük. Sokkal jobb neki is, ha nem pánikol az ilyen dolgoktól.

Ja és mivel szobacica, napi 24 órában rajtunk lóg. Mivel biztonságos a körme, sokkal többet tudunk vele foglalkozni, mert nem karmol véresre. Nincs neki tövig vágva, épp csak a hegyét kapjuk le időnként.

2011. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"Én soha nem vágom a macskáim karmait és még élek. Teljesen felesleges, és szerintem káros is a levágása. Ha levágod, hogyan fog fára mászni? Ez a macskáknál nem egy elhanyagolható képesség."


ha pl csak szobacica,nem megy ki ,akkor nem tudom milyen fára kéne felmásznia...én majd dokival fogom levágatni,mert az enyém nem hagyja,kis amazon.Amúgy nem játszik durván,csak az a baj,hogy amikor dagaszt az fáj,meg az ágyneműbe is mingig beleakad a karma...3 éves lesz augusztusban,eddig kb 2x sikerült levágni,15 hónapos kora óta van nálunk...

2011. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
"Honnan tudod,hogy mit akar a macska?Biztos nem örülne neki,ha levágnák a karmát." és te honnan tudod, hogy nem örül neki, ha levágják? a macska okos állat, de nem egy tudatos élőlény, aki a karmai levágásáról filozofál...gondolom a következő az lesz, hogy nem örül az ivartalanításnak sem, mert kölyköket akar
2011. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó,a gazdának szerintem nincsen joga arra,hogy szegény állatot ivartalanítsa.Ha te egy állat lennél és ivartalanítani akarnának,nem tudom,mit szólnál...
2011. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Utolsó,a gazdának szerintem nincsen joga arra,hogy szegény állatot ivartalanítsa.Ha te egy állat lennél és ivartalanítani akarnának,nem tudom,mit szólnál..."


miért, ha te ember lennél, mit szólnál?


az ivartalanításnak gyakorlatilag csak előnyei vannak

2011. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

hihetetlen,ha én nem akarok kiscicákat,akkor minek szenvedjen szegény cicám(nöstény)amikor tüzel?mert neki ez így qrvára nem okés...nem kellemes hidd el...

a másik fele,hogy az egész ház felébredt a baukkolására...idegbaj.azóta higgadtabb is és bújósabb lett...biztosan rosszat tettem vele,hogy megkímélem későbbi betegségektől,mert nem ivartalaníttattam és nem is szült...

2011. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A benti cicák karmának levágása kifejezetten ajánlott!

1. nem tudja magának kielégítően koptatni

2. nem karmolja ki a bútorokat

3. így biztos nem nő be a körme


Biztos nagy szakértők írják itt h nem szabad, ez nem igaz KINTI macskának nem szabad mert nem tudná olyan jól megvédeni magát. Ámbár az én cicámnak itt a 10-en legfeljebb a neki nem tetsző kajáktól kell megvédenie magát, de azt sem karommal teszi, hanem tányérborogatással. Az állatorvos is levágja neki, mert a cicának hótra tökmindegy, kivéve, ha már benőtt neki mert akkor nagyon nem viszont, mert talppárna gyulladást kaphat tőle.

Az én cicám utálja amikor levágom, mert nem szereti h lefogom, de nem fáj neki és amúgy utána látom h nyugodtabb, amikor túl hosszú, akkor idegbeteg minden vackon próbálja koptatni- csak ahol kéne ott nem.

Tehát: ha a cicád csak benti nyugodtan vágd le neki, de olyan kicsi h nagyon vigyáznod kell nehogy belevágj az érbe!!! Ha nem vagy magadban biztos, várj még.

2011. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Eléggé eltértetek már a témától.Most meg már az ivartalanítás is állatkínzás?Egyes embereket nem értek :) Na de mind egy végülis mindenkinek lehet más a véleménye...

A karomvágásról meg annyit hogy még szerintem várok vele mondjuk szegény cicának se jó hogy mindenbe beleakad.

2011. júl. 19. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!