Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindig ilyen távolságtartó marad?

Mindig ilyen távolságtartó marad?

Figyelt kérdés

1 hete hoztunk haza egy cicát. Már nem pici 8 hónapos körüli lehet. Valamikor nyáron született.

Természetes, hogy meg kell szoknia az új helyet, de furcsa, hogy nem szeret igazán a közelünkben lenni. Nem fekszik mellénk az ágyra, nem fekszik az ölünkbe. simogatást is csak néha kér és játszani sem akar sokáig. 1-2 perc után megunja... Volt már 2 macskán régebben, akik nagyon kedves, bújós cicák voltak. Igaz, ők pár hetesen kerültek hozzánk.

Lehet, hogy több idő kell neki amíg feloldódik, megszokja sz új helyet?? Vagy mindig ilyen távolságtartó marad???


2009. ápr. 4. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
nyugi az én cicámat tavaj 6 hónaposan hoztuk el én nagyon nehetzen szokott ide az első héten mindig félt tőlünk meg bujkált kb 1-2 hónap és megszokja amúgy a macskám azóta már mindenkit nagyon szeret és barátságos kedves :)
2009. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni,meg fogja szokni az új helyet.Csak hagyni kell egy kicsit feloldódni,persze úgyhogy közben

próbáltok a kedvében járni,pl.kis jutalomfalattal.A szeretet gyomron keresztül vezet.(Persze ez önmagába kevés)Egyébként nem biztos,hogy ő is lesz annyira bújós,mint az előző cicáid,hisz az emberekhez hasonlóan a macskák se szabvány minta alapján viselkednek,eltérő egyéniségek.Elég fiatal még ahhoz,hogy szépen megbarátkozzon veletek,bár én úgy tapasztaltam,hogy még egy öreg cica sem lehetetlen eset.Sok sikert!:-)

2009. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak, a macskák sem egyformák. Nekem volt olyan cicám, aki 3 hónaposan került hozzám, és mégsem lett belőle kedves, bújós cica. Viszont nagyon okos, rafinált és kalandvágyó volt, de nem igényelte a simogatást, együtt alvást. A mostani cicámat én neveltem fel,annyira pici volt mikor hozzám került. Mindenkivel bizalmatlan, nagyon félős cica, kicsit butuska is, viszont én annyi szeretetet és kedvességet kapok tőle, mint talán még emberektől sem.Szóval, macskából is van ilyen is meg olyan is, majd meglátod, hogy a tiéd fog-e változni, vagy ilyen az egyénisége.
2009. ápr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!