Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskakarmolás elmúlik-e...

A macskakarmolás elmúlik-e nyomtalanul vagy marad nyoma?

Figyelt kérdés
A cicám már kétszer megkarmolta a kezemet, félek, hogy elmúlik-e vagy életem végéig nézhetem a kezemen?
2011. nov. 9. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmúlik, csak naygon lassan. 1-2 évbe is beletelhet.
2011. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem túl mélyen, akkor elmúlik. Nekem macskaharapásom van, ez látszik, bár még csak három hónap telt el.
2011. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bőr függvénye, van akinek apró karcolásra is rosszul hegesedik, van akinek mélyebb vágás is szinte nyom nélkül gyógyul. Szóval első körben vérrokonokat érdemes végignézni, hogy vannak-e rajtuk korábbról visszamaradt hegek. Ha nincsenek (kivéve nagyon mély vágások), akkor valószínűleg neked se lesz.


Én egyszer ollóval akartam kiszúrni egy tejesdoboz tetejét, de nem a megszokott tompább papírvágóval, hanem csirkebontó ollóval. Megcsúszott a kezem és csontig belevágtam az ujjamba. Dőlt belőle a vér. Bekötözgettem és nyomtalanul gyógyult, pedig szét is nyílt a seb, úgy huzogattam össze ragtapasszal - persze nem túl szakszerűen.

Illetve gyerekkoromban bedugtam az ujjamat egy autó ajtózsanérjai közé és véletlenül rácsapták a kezemre. Leesett a körmöm, a kórházban gyurmázták vissza az eldeformálódott ujjat. Most már azt se tudom melyik kezemen volt, annyira nyom nélkül gyógyult.

2011. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak egy karmolás látszik meg (8 macskánk van), az is kb. 8 éve történt.
2011. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha csak nagyon felszíni hámsérülés, napok-hetek alatt elmúlik. De mindenképpen fertőtlenítsd a sebet, ha megkarmol, mert csúnya dolgokat lehet elkapni.

Nekem egy heg látszik össz-vissz a bal alkaromon. Cicám esett le a fáról én meg el akartam kapni, de végigszántotta a bőrömet. 3 hét kellett, hogy begyógyuljon.

2011. nov. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon mély, akkor gyógyul sokáig. Én tele voltam/vagyok "harcica" karmolásokkal, és hagyom, hadd gyógyuljanak. Macskaallergiás vagyok, de nem hiszem, hogy sok mindent befolyásolna a gyógyulásomban.
2011. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ha nem vérzet anyira vagy nem is vérzett persze
2011. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 adamkak ***** válasza:
100%
lehet hogy apró nyoma marad de valószínűleg begyógyul
2012. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne izgulj 100 szor harapot,karmol macska elmulik
2012. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
millioszor karmolt le a cicám elmúlik, csak nem foglalkozz vele s észre se veszed s eltünt
2013. nov. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!