Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska lefogyasztását hogyan?

Macska lefogyasztását hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy cicám, és nem kövér de észrevettem h kezd elhízni, nagy a pocija, és mintha kezdene úszógumisodni, így ránézel nem látszik még, de ott van. Szóval gondoltam most kapnám el a dolgot,nehogy később rosszabb legyen.


Gondoltam a tápadagját csökkentem 20g-mal, bár eddig is az ajánlott mértéket kapja, csak iszonyat lusta és semmit nem mozog.


Dobálom a labdát nem érdekli, húzogatom a horgászbotos játékát, nem érdekli, leviszem sétálni, lefekszik és nézelődik, szóval ez inkább levegőzésnek minősül.


Gondoltam a fogyi labdára, már kaptam tanácsokat h hol meg mennyiért lehet venni, de ezen kívül még tipp?


2011. júl. 24. 23:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg azt a -20g - ot vagy legalábbis 10%-al csökkentsd a napi adagját hogy a mozgás mellett ne legyen nagyon kiéhezett. Csak kis adaggal csökkentsd várj kb 2 hetet hogy átszokjon és meglátszódjon az eredmény.

Ha nem megy akkor még csökkentsd neki. 20 g még nem olyan sok, egy macsek több dekát megeszik egy nap. Az enyém kijárós mozog egy kicsit igaz csak a jó helyet keresi a szundizáshoz de egy nap simán helyrerak egy 400 gr-os macskakonzervet és nem kövér. Az a 20 g nem sok egy macska napi adagjához képest.

Egyébként nemrég láttam az animal planeten valami macskás műsort ott mondta egy állatdoki, egy nőnek akinek elhízott a cicája, hogy a zacskókon, dobozokon lévő adatok eléggé megbízhatatlanok mert minden macska mozgásideje, tápanyagigénye, életformája, személyes fizikális tulajdonságai mások, szóval nem kell szó szerint venni azok inkább csak ajánlások.

2011. júl. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A -20g szárazra vonatkozik, tehát ahhoz képest sokkal több, mint a nedveshez képest!

80g-ot kap, most kapna 60-at plusz este két kanál konzervet.

De köszi a választ jó h ezt a félreértést tisztáztuk!

2011. júl. 25. 01:05
 13/16 anonim ***** válasza:
A slimcatrol sok jot hallottam en is :)Amit en szoktam jatszani a cicammal, de nem fogyizas miatt csak mert unalmaskodik nekem meg tanulnom kell :D egy dobozba vagsz par lyukat amin csak a mancsa fer be es belat raksz bele szarazfalatokat-amit nagyon szeret, a mi cicank egy csomo ideig eljatszik vele amig kiszedegeti az osszes falatot, birkozik a dobozzal, ugral rajta huzogatja amig megvacsorazik kb 2x annyi kaloriat el is eget :D...probald ki lehet a tied is hasonloan reagal :)
2011. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez is meglesz :)
2011. júl. 25. 14:10
 15/16 anonim ***** válasza:
Az acanának is van "diétás" tápja, nem? :D azthiszem hízásra hajlamos macskáknak v vhogy így volt ráírva, sztem kérdezz utána.
2011. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ok, utána kérdezek, de én eddig csak 3 fajtát láttam: narancssárgát, kéket, zöldet, most a zöldet eszi. Megkérdezem az állatboltos bácsit, biztos tud mondani vmi okosat.
2011. júl. 25. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!