Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a macskát a függöny megmászásáról?

Figyelt kérdés

1 éve van nálunk, ha láttuk hogy ugrik rá, akkor rászóltunk, gyorsan lekaptuk, kizártuk egy rövid időre a szobából, befújtuk macska riasztó sprayvel, próbáltuk vízzel lespriccelni, amit utál, de valahogy nem rögzül benne, hogy nem szabad. :/

Most ott tartunk, hogy le kellett venni a függönyt abban a szobában, de édesanyám nagyon kivan miatta, tényleg nem szép esztétikailag így a szoba.

Van megoldás?


2011. júl. 25. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon határozott "nem szabad" és valami fólia, vagy papír zörgetése. a zajt jobban utálják, mint a vízspricnit.
2011. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rá kell csapni kicsit, én imádom az állatokat, de valahogy meg kell tanulniuk ha másnképp nem megy, nálunk valamelyik macskánál működött, de van olyan macska akinek semmi sem szent :) :)
2011. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Vágjátok le a körmét. Akkor nem tud felmászni.
2011. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Le van vágva a körme, az nálam alap, de azért így is fel tud mászni. Van hogy ilyenkor amikor leveszem a függönyről, mert persze a plafonig mászik és nyivákol, h nem tud lejönni... szóval ilyenkor ráütök picit az orrára vagy a hátsójára, de nála ez nem működik.

Esetleg vmi illat, vagy szag, amit nem szeretnek?

2011. júl. 25. 12:19
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Szedd le a függönyöket! Úgy is divatjamúlt! Redőny forever!
2011. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Egy pofon kell nekik is, hátha hatásos. Állatbarát vagyok én is, de akkor is. Nekem is volt gyönyörű szép kandúrom, feszt a virágládán ült az ablakban. Szépen egy-két pofonnal leszokott onnan.
2011. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Huh, jók ezek az ötletek! Az én cicám még 2,5 hónapos. Túl kicsi, hogy felérje a függönyt, de később biztos megszereti. Egy kiscicás könyvben olvastam tanácsként, hogy olyan magas kaparófát/mászófát kell építeni, ami a mennyezetig ér. A cicák szeretnek a legmagasabb helyekre felmászni. Ha erre szabad lehetősége van, akkor kevésbé választja a polcokat/szekrényeket/függönyöket. A könyv javasolja azt is, hogy legyen függöny is a cicabútoron. Ha van saját függönye, amin mászkálhat, könnyebben leszokik az ablak előtt lévőről. Na persze ez csak egy könyvbéli jótanács :S
2011. júl. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia nekem kifogyott a mosogatószerem és levegőt fúj ha megnyomom. Ha nagyon bevadul rohangászik ezzel ültetem le garantáltan lenyugszik. Figyeld meg fél e valamitől vagy verj a fenekére.
2011. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A cicák imádják a magas helyeket. Ahol van férfi, meg tudja csinálni, hogy legyen egy szoba mászóka, ami a mennyezetig ér, oda van rögzitve. Készen is lehet kapni. /ebay/ A mászókára szerelni pár polcot, ott megpihenhet, vagy alhat.Polcokra lehet tenni puha anyagot, hogy kényelmes legyen, és textil anyagot ami lelóg, olyan mint a függöny. Legyen nagyon közel az ablakhoz, szeretnek ki és befelé is nézegetni. Lényeg, hogy a mászóka stabil legyen!
2023. jan. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!