Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell helyesen etetni...

Hogyan kell helyesen etetni száraztáppal a cicát?

Figyelt kérdés
Ha a cica csak (természetesen kiváló minőségű) száraztápot kap, akkor ezt hogyan kell adagolni? Folyamatosan, egész nap legyen belőle a tálkájában, vagy legyen következetes napirend - pl. reggel-este (a munka miatt napközben nem lehetne gyakrabban sajna).
2011. jan. 17. 09:36
 1/4 anonim válasza:
Én reggel 7 és este 7 kor adok neki enni. Ő egy szobacica, nem jár ki és egyedül van egész nap a lakásban. Száraz tápot keverem a konzervvel, de azt vettem észre ha reggel nagyobb adagot adok neki szárazból, hogy maradjon napközben azt is megeszi. Így kénytelen voltam nagyjából belőni azt a mennyiséget amivel simán kibírja esti, mert ha többet adok azt is megeszi. 7 kiló 4 évesen sima házi macskának az sok, így néha fogyózunk. :D
2011. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát az én cicám kinti-benti cicus és amikor kér általában kap is enni de nem több 5kg-nál.De rendszeresen reggel kap és este.Hát ő viszont mindig kunyerál és akkor viszont csak keveset adunk.
2011. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk folyamatosan le van téve elé, 3x-4x eszik egy keveset. 4 kilós kandúr.
2011. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém reggel egy csirkenyakat (vagy hasonlót, halat stb), egy marék szárazat (jó minőségűt) miután megette az előzőt (mielőtt elmegyek otthonról). Este megint valami nyershús-féle - vagy kis marék száraz (ha lusta vagyok).


Nagy ivartalanított kandúr (7kg és még nő..), ennek ellenére szerintem a száraztápokból kevesebbet kell adni mint az előírás, az rengeteg!


Ha csak szárazat adok és betartom az előírást, akkor nem bírja megenni. Szerintem kevesebb is megteszi. Ráadásul tudom hogy mikor éhes mert enni egy bizonyos különös módon kér, szóval éhen nem fog halni :)

2011. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!