Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy kiscicához...

Hogyan lehet egy kiscicához hozzá szoktatni egy felnőtt kutyát?

Figyelt kérdés
Csütörtökön valószínűleg kapok egy macskát és van két kutyám akik nem rajonganak a cicákért sőt.
2011. júl. 26. 20:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szinte sehogy. Nálunk úgy van megoldva, hogy bent vannak a macskák, mikor meg ki akarnak menni, akkor el kell terelni a két németjuhász figyelmét, mert különben nem tudnának kiszaladni, és ezt beengedésnél is eljátsszuk, szóval szerintem nem fog menni. Ez egy olyan beidegződés, hogy vagy szeretik egymást vagy nem. De azért remélem nem lesz komolyabb baj. :)
2011. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Először kösd pórázra a kutyát, és engedd közel a cicához, ha támadóan lép fel, tartsd bent a cicát!
2011. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát az nehéz lesz és kell hozzá bátorság.A kutyától és a macskától is függ h a cica fél e ls a kutya bántaná e vagyis ha nem valami barátságos...(nem macskabarát) akkor nem igazán lehet...a lényeg ha mégis sikerülne akkor se hagyjátok egyedül őket egy jó ideig amíg bviztosras össze nem szoknak
2011. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
hát a kiscica kutyákkal van. igaz palotapincsikkel. nekem 1 németjuhász goldenretriver keverékem van meg 1 középázsiaim. a németjuhász az 5 éves a középázsiai 10 hónapos
2011. júl. 27. 10:35
 5/17 A kérdező kommentje:
az ismerősöm úgy szoktatta oda a macskáját a két 5 éves németjuhász keverékhez hogy lerakták szabadon a macskát a földre, a kutyák szabadon voltak és ha a kutya morgott vagy támadni akart kapott egy kis pofont és hozzá dörgölték a cicát. nemtudom mennyire hatásos módszer de náluk bevált
2011. júl. 27. 10:37
 6/17 A kérdező kommentje:
és az lehetséges hogy a németjuhász keverékem az volt anya kutya, és hogy egy kölyök macskánál is kijöhet nála az anyai ösztön? csak mert az közép ázsiait ő nevelte fel.
2011. júl. 27. 10:39
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy sem lehet őket egymáshoz szoktatni.

Gondolj bele: a kutya-macska barátság akkor is nagyon ritkának mondható, ha egy kiskutya és egy kismacska egyidőben kerül a házhoz. A felnőtt kutyáid szét fogják tépni a cicát, HA egy légtérbe engeded őket. De akkor a cicát benticicának kell nevelni, és NEM SZABAD kiengedni, mert a kutya széttépheti, vagy mindig ugatni kezd ha meglátja, és emiatt a macska kényelmetlenül érzi majd magát. :(

2011. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
van benne valami. minden esetre köszönöm a tanácsokat ;)
2011. júl. 27. 21:33
 9/17 anonim válasza:
Nekem van kutyám és már 2 macskával is tud 1 levegőt szívni... :D Szóval szerintem hagyd hagy alakuljon ki. :D
2011. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen össze lehet őket szoktatni. Nálunk is mindig voltak kutyák és macskák is és nem volt gond velük. Amúgy ez a kérdés már számtalanszor elhangzott itt, néz körül a kereső segítségével, nagyon sok hasznos válasz érkezett már ezzel kapcsolatban (nekem sincs most kedvem újból írogatni őket), de minden gond nélkül megoldható a dolog.
2011. júl. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!