Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak vettem egy hámot...

A macskámnak vettem egy hámot nem tudom, hogy szoktassam rá. Félek, hogy el lustul mert szoba cica és elég dagi és szerintem jól tenne neki a friss levegő. Légyszi agyjatok tippeket, hogy hogy tudnám megszerettetni vele?

Figyelt kérdés
Fíu fajtiszta ívartalanított brit rövídszörű félénk egy és negyed éves. a kocsiktól nagyon fél de azt gondoltam megszokja ha kiviszem kézben!Most is sétáltatom de kézben szoktam vinni mert ha lerakom akkor lapul és lefekszik a földre. Előszőr úgy próbálkoztam, hogy majd csak elindul de 1 óra után feladtam.
2011. júl. 26. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy magától megszereti de nem lehet vele "megszerettetni" ha neki nem tetszik.Akkor esetleg hozzászoktatni bár lehet ha közben adsz neki valami finom kajt jobban veszi a dolgot.
2011. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lakásban add rá a hámot egy kis ideig, s ezt ismételd meg naponta 2x. Ha már nem akarja magáról lerágni, s látod, hogy jól érzi magát benne, akkor tedd rá a pórázt és húsival csalogasd magad felé. Ha nem foglalkozik a pórázzal add neki oda a húsit.


S ezt is ismételd meg vele többször, ha a házban megy, akkor a következő napon ne adj neki ennit, hogy éhes legyen, s vidd ki az udvarra, s szagoltasd meg vele a húst. S ha jön akkor ezt többször gyakorold vele, kisebb, messzebb távokra osztva.

2011. júl. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy bármilyen akcióval sikerülni fog. Nekem volt egy thai-om, őt semmivel nem lehetett rávenni, hogy a földönfekvés helyett álljon fel és sétáljon. És ha félénk, ne vidd olyan helyzetbe, ahol még jobban megrémül.Ha mozgatni akarod, inkább játékkal próbálkozz. Lehet kapni "macskapecát", ami egy hosszú rugalmas pálca a végén egy tollcsomóval. Ezzel pl. szeretnek játszani. De jó az is, ha egy vékony fényt adó elemlámpával világítasz neki, mozgatva erre-arra ez is futkározásra készteti őket.
2011. júl. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Másfél évesen került hozzánk a macska, és rá pár hétre elkezdtük sétáltatni... eleinte csak este-éjjel, és mostmár ott tartunk, hogy naoközben is le lehet vinni.


Szerintem próbáld meg te is, hogy este sétáltok, amikor nincs mozgás az utcán. Ha már szépen meg lehet egyre korábbra hozni a séta idejét :)


Drukkolok hogy sikerüljön, nekünk nagyon bejött a macsiséta

2011. júl. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szegényke. Azért lapol le a földre, mert fél. Ha sétálni mentek, vigyél magaddal macskatáskát, hogy bele tudjon ugrani, ha megijed.
2011. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!