Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le arról,...

Hogyan szoktassam le arról, hogy "éhen akarjon halni"?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű perzsa vagy félperzsa macskám, amit kismacska kora óta mi nevelünk. Korábban nem volt vele efféle viselkedési probléma, két éves, tulajdonképpen szobatiszta, mindig szól, ha ki akar menni vagy ha éhes. És itt a gond. Macskakaját kap enni, meg is eszi, mondjuk képes lenne addig enni, amíg van a zsákban/dobozban. Aztán bejön a lakásba, és bármikor, amikor valaki eszik akár egy szendvicset vagy kihozza a tejet, a macska eljátssza a hattyú halálát, ha nem kap valami nasit.

Ebből jön a másik kérdésem, eltanulhatja-e az egyik macska a másiktól a kéregetést? Mert korábban nem csinálta.

Tavaly befogadtunk egy másik perzsát, ami panelmacska volt korábban. Az mindig is kéregetős meg lopós volt. Lehet, hogy tőle tanulta?


2011. júl. 27. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Az állatok képesek eltanulni egymástól a szokásokat, mert azt hiszik hogy ha minden megvan bennük amivel találkoztunk akkor csak őket fogjuk szeretni a másikat pedig nem simogatjuk stb.. Egyszer volt egyik rokonomnak egy macskája és egy kutyája és a kutya már nagy volt és öreg is nem nagyon foglalkoztunk vele viszont a macska ép volt és fiatal és sokat simogattuk az udvaron, erre a kutya pedig "wc-zés" után mindig kapart a lábával mintha macskát játszaná, de aranyos volt :)

Úgyhogy ha kéreget a cica akkor szerintem simogassátok meg hogy érezze hogy szeretitek.

2011. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen el lesheti a másiktól.

Kicsit vicces,ahogy koldulnak az amúgy is jól táplált cicák.

Én nem szoktam adni neki és leszokik,bár elég nehéz kiállni,mert olyan keservesen nyávog,hogy tényleg elhiszem,hogy éhezik :D

2011. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jajj,nekem is ez a gondom.Két,sima házicicám van,de az egyik állandóan kéreget. 3x annyit eszik legalább mint a kutyánk és a másik cica együttvéve. Nagyon kövér már,ezért nem is adunk neki ha "hisztizik". :D :) De az az érdeke,hogy volt egy tesója,aki pontilyen volt.Amíg élt addig soha nem kéregetett,de amióta a testvére elpusztult átvette a helyét.
2011. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!