Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jézusom! Elkaphattam tőle?

Jézusom! Elkaphattam tőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet,hogy a macskámon ilyen apró fehér élősködők jelentek meg kb. 1 hónapja.A gyógyszertárban vettem neki több féle port,sampont,de ne igazán használ neki.Tudom,hogy nem lett volna szabad,de én ugyan úgy az ölembe ettem,babusgattam mint azelőtt. Most epdig a hajambantaláltam több ilyen korpához hasonló valamit. 2x átmostam a hajam,de még benne van,de nem mozognak.Korpa,vagy elkaphattam tőle??? Jövőhéten viszem állatorvoshoz.De magammal mit tegyek ha elkaptam?Tetűírtó vagy ilyesmi?

Előre is köszi.

19L


2011. júl. 27. 15:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szállítódobozban, mind a vonaton, mind a buszon lehet élőállatot így macskát is szállítani...(kivéve egy-két volántársaságot, de mivel van vonat, mehetsz vonattal)
2011. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Platypus ***** válasza:
Hasonló izé volt a macskánkban, simán kiirtottuk. Apró fehér pöttyök voltak a szőrszálain, és világos, hát-hasi irányban lapított mászkálót fogtunk benne. Inszekticid2000-rel megöltük a kifejlett szőrtetveket, de a pici fehér peték olyan erősen vannak a szőrére ragadva, hogy még egy hónap után is látunk rajta. Az állatorvos mutatott egy trükköt, celluxxal és ruhahengerrel le lehet szedni, de nem sikerül tökéletesen mentesíteni. Egyszerűen hozzá vannak nőve a szőrszálakhoz. A peték miatt meg kellett ismételni az irtást többször, de most már biztosan döglöttek. Nem kell aggódni, nem megy át emberbe, de amúgy mi is tetveket hallucináltunk mindenhova az elején :)
2011. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Szerintem rüh!!! Nagyon kellemetlen! Néha honapokig tart mire kiirtsák és ha bele megy az agyba halálos is lehet!
2011. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha kicsi, fehér, gríz-szerű és méretű, tojás alakú fehér valamik ezek, amiknek nincs lába és nem mozognak, akkor lehet, hogy sima bolha-serke. Bolhát nem találtál esetleg?
2011. júl. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! De IGEN, a buszon is, és a vonaton is LEHET macskát szállítani, csak egy szállító doboz kell hozzá. A vonaton a teljes árú jegy 25%-át kell csak fizetni érte. Valószínűleg ez az eset nem életveszélyes, így ha belátható időn belül lesz helyben állatorvos akkor OK, de a jövőben előforduló vészhelyzetekre esetleg nem árt, ha tudod. (ill. a te tüneteidet emberorvosnak is megmutathatod -elmondhatod a macskás dolgot is hozzá-, nyilván ő is rá kell hogy jöjjön mi bajod van, ha van).
2013. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!