Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatartók! Mit szóltok...

Cicatartók! Mit szóltok ahhoz, hogy egyre több városban "szabályozzák" a macskatartást?

Figyelt kérdés

Titeket nem háborít fel, hogy megszabják, hány macskát tarthat valaki pl. családi házban? Kinek mi köze hozzá?

Az nem lehet kifogás, hogy átmegy a szomszédba, mert minden macska keresztbe-kasul közlekedik.

Sőt, tovább megyek. Nálunk még birtokháborítási rendeletet is hoztak! Ha valakinek bemegy az udvarába a macska és ez zavarja, feljelentheti a szomszédot, hogy biztos az ő macskája volt. Komolyan mondom, nevetségesek az emberek. Ilyenekkel foglalkoznak...

Ahelyett, hogy örülnének, hogy van aki foglalkozik a kóbor állatokkal (ami mellesleg az önkormányzat dolga lenne), még pénzbüntetéssel fenyegetik őket.

Ja! És ősszel közzé tették nálunk a helyi újságban, hogy senki ne etesse a kóbor állatokat télen!

Most őszintén: hová süllyedhet még ez az ország? Én komolyan szégyellem, hogy magyar vagyok (és továbbra is annyi macskát tartok, amennyi nekem tetszik, nem amennyi a kedves képviselő-testületnek).


2009. ápr. 8. 10:23
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
82%
Az embereket se ártana szabályozni... A romák halomra szülik a bűnözőpalántákat, azok sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a társadalomra, mint pár kupac az udvarban meg egy-két "lábnyom".
2009. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

..masodik valaszolo vagyok,

kedves utolso valaszolo,roviden de tomoren megirtad,tokeletesen igazad van. Legtobb esetben az ember az,aki nagyobb karokat okoz mindenben,es ugyancsak az ember a felelos a sok kobor allatert.

2009. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egy mekkora hülyeség...ne etesd a kóbor macskát? Ki talál ki ilyet? Ez kb. akkora hülyeség, mint hogy tilos koldulni.
2009. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Vérlázito.Mar én sem vagyok büszke a magyarsagomra.Mindig mindennek a könnyebb végét fogjuk meg.Én amondó vagyok,hogy azokat kellene keményen büntetni akik ugy tartanak bármennyi,akar 1állatot is,hogy nem tudnak gondoskodni róla.Meg az állatkínzókat büntetnem.Nem csak azért hoznam a fos törvényeket,hogy ne unatkozzak.Ezen felül az embereknél is kellene a születésszabályozas.Például mi van ha a 10gyerekes putri szomszéd megmérgezi a macskamat aztan valamelyik mezítlab futkoso családtagjuk feljelent,mert hogy a sok macska zavarja mert nem tudja tőlük nyugodtan összelopni magát az udvarombol?!Tudom kicsit koncentrált amit irtam,de valos dolog sajnos.Akkor is engem büntetnenek meg biztos vagyok benne.Ő meg nyilván még támogatást is kapna,szegény nehézsorsú embertársunk,aki minden erejével küzd az emberiség kihalasa ellen.Remélem atlátható mire célzok.Soha nem azzal foglalkoznak amivel kellene.Azok megoldása tul nehéz,talan még foglalkozni is kellene vele.Hát ne mar..
2009. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Egyetértek az utolsókkal. Az egyik macskám a szomszéd házból költözött át hozzánk, mert annyian laktak ott egy rakáson, hogy már a macska se bírta elviselni. Még a két, már nem kölyökkorban lévő gyerekét is hozta magával!
2009. ápr. 8. 12:26
 16/24 anonim ***** válasza:
53%
Köszönöm szépen a lepontozást! Tudjátok, az a baj, hogy az emberek nem hajlandók meghallgatni egymást, és aki más állapontot képvisel, azt mindjárt le kell taposni. Én mindenkinek pozitívat adtam, aki a TÉMÁHOZ hozzá tett valamit, attól függetlenül, hogy egyet értek-e vele... Pff...
2009. ápr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%

Ez már várható volt, hiszen a kutyatartást is így szabályozzák.

Minden önkormányzatnak van állattartási rendelete, amiben körzetekre van osztva a település, és minden körzetben meghatározzák, háztartásonként hány kutyát, disznót, lovat, szárnyast tarthatsz. (igen, a tyúkok is le vannak szabályozva)

A macska tényleg bosszantó lehet a szomszédnak, ha átmegy tyúkot lopni, kihalássza a kerti tóból a halakat, vagy belerondít a gyerek homokozójába. Ennek ellenére úgy gondolom, nem a macska számát kellene korlátozni, igy csak az állat jár rosszul. Aki normális, 4-5 macskánál többet nem vállal be. A macskatartókat iknkább olyan akciókkal kellene segíteni, mint pl a kedvezményes ivartalanítás. (úgy tudom, évente egyszer van ilyen)

Nekem 2 cicám van, és most befogadtunk egy harmadikat, akit elütött egy autó, szemgyulladása is van. Ápolgatjuk, szeretjük.

Az tényleg irreális, hogy a kóbor állatot nem szabad etetni. Aki ezt a rendeletet be akarja vezetni, remélem egyszer étlen-szomjan egy vadidegen országban találja magát...

2009. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
29%
Igenis lehet kifogás a macskatartás ellen a cicák szomszédolása! Mindenkinek addig tartanak a jogai, amíg ezzel mások jogait nem sérti! Ez az emberi együttélés alapszabálya! És még a kérdező fikáz, hogy nevetségesek az emberek?!? Talán a szomszéd szemszögéből is kellene egy kicsit szemlélni a dolgokat, ahogy azt a 13:23-as válaszoló teszi! Ő igazi felelős állattartó lehet, nem csőlátó macskab*zi, mint itt egyesek, a kérdezővel az élen. Nem hiszem, hogy 1-2 macska miatt patáliát csapna bárki, de azért engedtessék már meg, hogy ne tetsszen az, ha hat-nyolc idegen macska randalírozik nálam! Mi az, hogy kinek mi köze ahhoz, hogy hány macskát tartasz?! Akkor nincs köze senkinek hozzá, ha nem teszi ki a lábát az ingatlanodról! Szállj már magadba egy kicsit! Kit érdekel, hogy a macskának ilyen a természete? Akkor én meg majd tartok oroszlánokat, annak meg olyan a természete, hogy megeszi a szomszédokat, ezt mindenkinek tiszteletben kell tartania, akinek nem tetszik, az meg bunkó paraszt! : -PPPPPP
2009. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
A probléma az emberekkel van. Hihetetlen a túlszaporodás mind a gazdis, mind a kóbor állatok körében. Az állam nem hajlandó/nem tud az állatvédelemre pénzt szánni. A több százezres kóborállat állományt 1%-ból üzemelő menhelyek önkéntesei próbálják menteni. Most már olyan a helyzet, hogy a menhelyek tartósan megteltek, nem tudnak többségkben több állatot befogadni. Vannak olyan emberek, akik szociálisan érzékenyebbek a mai átlag magyar embernél(ez egyébként per pillanat nem egy túl nagy teljesítmény) és nem tudják nézni az utcán éhező, beteg és vemhes állatokat. Haza viszik őket, mert sajnos már nincs megoldás. Én azt szeretném, ha az ilyen embereknek inkább segítenénk ahelyett, hogy ítélkezünk, fenyegetőzünk. Hisz ezek az emberek nem a saját problémájukat oldják meg az állatok befogadásával, hanem az erre képtelen államnak tesznek kéretlenül szolgálatot. Nyilván nem jól csinálják, de szerintem inkább segítsünk nekik és csak az bíráljon, aki már tett is valamit!
2009. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
21%

A kóbor állatok etetését nem véletlenül akarják megtiltani. A legtöbben azt hiszik, hogy hej de mennyit segítenek azzal, ha elkezdik táplálni (CSAK táplálni) a kóbor állatokat. Ivartalanítani már persze szinte senkinek sem jut eszébe. Már pedig, ha van biztos táplálékforrás, neki is állnak szaporodni. A kóbor állatok etetése többet árt mint használ, ha ez az egyetlen segítség, amit kapnak. Egyre többen lesznek, és a végén már annyit "kell" etetni, hogy bőven meglett volna az elsők ivartalanításának az ára..

Persze nehéz ezt mondani annak aki sajnálja a szerencsétlent, hogy éhezik...

Viszont, hogy tartsak max két macskát? Na menjen már a fenébe! Egy ugyanúgy átmehet és beleszarhat a homokozóba mint négy. Különben a mi kertünkben van hova szarni, és ahhoz félnek is, hogy a szomszédba menjenek.

Egyébként engem a feltűnő macska szarnál jobban zavar akkor már, ha szomszéd kutyája reggel ötkor sündisznót lát és egy órán át vonyít miatta, hogy nem lehet tőle aludni. Még se panaszkodok, hogy ne tartson kutyát.

2009. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!