Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatartók! Mit szóltok...

Cicatartók! Mit szóltok ahhoz, hogy egyre több városban "szabályozzák" a macskatartást?

Figyelt kérdés

Titeket nem háborít fel, hogy megszabják, hány macskát tarthat valaki pl. családi házban? Kinek mi köze hozzá?

Az nem lehet kifogás, hogy átmegy a szomszédba, mert minden macska keresztbe-kasul közlekedik.

Sőt, tovább megyek. Nálunk még birtokháborítási rendeletet is hoztak! Ha valakinek bemegy az udvarába a macska és ez zavarja, feljelentheti a szomszédot, hogy biztos az ő macskája volt. Komolyan mondom, nevetségesek az emberek. Ilyenekkel foglalkoznak...

Ahelyett, hogy örülnének, hogy van aki foglalkozik a kóbor állatokkal (ami mellesleg az önkormányzat dolga lenne), még pénzbüntetéssel fenyegetik őket.

Ja! És ősszel közzé tették nálunk a helyi újságban, hogy senki ne etesse a kóbor állatokat télen!

Most őszintén: hová süllyedhet még ez az ország? Én komolyan szégyellem, hogy magyar vagyok (és továbbra is annyi macskát tartok, amennyi nekem tetszik, nem amennyi a kedves képviselő-testületnek).


2009. ápr. 8. 10:23
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

15:41-esnek: Teljesen igazad van, bár én nem várok senkitől segítséget, a magam pénzéből teszek értük annyit, amennyit tudok. Inkább én segítek olyannak, aki ugyanúgy szereti az állatokat, mint én, csak jóval kevesebb pénze van rájuk.


18:10-esnek: Én minden hozzám kerülő macskát azonnal megműttetek, és másokét is, ha kérik.:) Viszont szerintem ez nem a kisemberek dolga lenne, mármint a szaporulat megakadályozása, mert ha megfeszülünk se érünk el vele sokat. Valamiért nem tudom megérteni, hogy tőlem két kilométerre, Ausztriában miért gondolkoznak erről a kérdésről teljesen másképp az emberek. Meséltem pár embernek erről a "rendeletről", az egyik azt mondta, hogy mutassam be a polgármesterünknek, mert meg akarja verni...:)

2009. ápr. 8. 21:05
 22/24 anonim válasza:
68%

Itt a magyar emberek hozzá állásával van a baj és azokkal akik azokat az embereket le macskab.zizák akik legalább valamit szeretnének tenni a szegény kóbor állatokért és felelősen tartják a saját állataikat(macsekjaikat).

Alapvetően az ilyen emberek hozzá állásával van a baj. Az ilyenek miatt vannak ezek a problémák ebben az országban.

A kérdező legalább tesz a dolgok javulásáért. Nem ő a macskab.zi, hanem azok felelőtlenek akik ezért őt le macskab.zizák.

2009. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
A túlzott liberalizmus sem jó, de az sem jó, ha megszabják, hogyan élhetek. Éljenek a cicusok!
2009. ápr. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem lehet az emberek szemére vetni, mert az különböző jogi, meg ki tudja mikbe ütköznek. Nem lehet azt mondani egy embernek, hogy a te anyagi háttereddel te ezt nem teheted meg (pl gyerek, háziállat). Ezért hoztak nyilván ilyen korlátozást a háziállatok számában. A másik, hogy ha etetjük a kóbor állatokat, akkor azok tovább szaporodnak, azaz nem a mostani állomány, hanem a mostani állománynál sokkal több állat fog a jövőben éhen halni.

Persze a megoldás nyilván nem ez, én csak az önkormányzat elképzeléseit próbálom kitalálni, még mielőtt bárki félreért.

Nyilván az, ha valaki 40 macskát tart olyan szagban, h a szomszéd sem bírja baj, már nem csak a szomszéd miatt (akinek azért talán szintén van joga az élethez) hanem a macska miatt is, aki egy igen tiszta állat, úgyhogy nem hiszem h szereti ha megfullad a saját...

Aztán persze benne van az is, ha valaki nem tart 40-et, csak párat, amik fialnak, aztán a kiscicákat meg elássák, vagy kiteszik vhova egy dobozban. Hát ilyen is van.

No meg az is benne van a pakliban, ami már elhangzott, hogy ha saját gyerekről van szó. Persze kivédhetetlen a macska átmenetele, úgyhogy ez egy elég hülye dolog, de azért egy gyerekhez talán mindenkinek joga van, még akkor is, ha érzékenyebb mint egy macska.

És végül az én nagy problémám. Nekem egy nyuszim van. Ha Nyunyót leviszem a kertbe, akkor ott kell lenni mindig mellette, nehogy most ugorjon be valamelyik szomszéd macska. Ha meg eszembe jutna hámmal elvinni sétálni, az inkább eszembe se jusson, nehogy most sétáltassanak póráz nélkül egy kutyát.

Mit is akarok ezzel mondani. Az h ne etessünk kóbor állatot, azt a részét én se értem, hiába magyaráztam meg. De a korlátozást igen, amit szerintem lassanként a kérdés írója is megérthet, hisz inkább neked legyen kevés macskád, mint hogy másoknak sok, és ez történjen velük (külön felhívnám a figyelmet a kölyköket elpateroló típusra)

De ha az anyagi háttered ezeket megengedi, hát miért nem nyitsz te magad egy menhelyet. Mint alapítványt, támogatnák is a munkádat, és ha az önkormányzatnak is megírod, hogy miért nem tetszik az új szabály, és mit tudsz helyette javasolni (te magadat, és a menhelyedet) akkor lehet h onnan is támogatnak majd, akár pénzzel, akár egy nagyobb telek kedvezményes bérletével. Lehet, hogy sok önkéntes is segítene a munkádban. És én már hallottam külön macska menhelyről, ha csak őket szereted.

2009. ápr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!