Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináltok a táppal ha a...

Mit csináltok a táppal ha a cica nem akarja megenni/nem ízlik neki? Megmaradt így az egész.

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A miénknek ilyenkor egy kis lelki támogatás kell. :D Tehát ha megszagolja és nem tetszik neki, ha utána elkezdem simogatni, tuti odamegy és elkezd enni. :) Amúgy vigyázz, mert mi is ennyire figyeltünk a cicánkra, hogy mit szeret és mit nem, és borzasztóan finnyás cica lett belőle már most, 3 hónapos korára! Alig eszik meg 1-2 dolgot. A szomszéd éhező macskái persze mindent bevágnak, míg a miénk finnyáskodik mindenre egyszerre. Nem is túl egsészéges ez, fő a változatos étrend.
2011. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én akkor veszek neki másikat
2011. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

először is milyen táp?

száraz? vagy konzerv?

2011. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

száraztáp, ugye?

én általában ráütök egy tojást és jól elkeverem, vagy ráöntöm az olajoshal maradékát, olaját. esetleg ráloccsintok egy kanál húslevest. akkor megeszi. eleinte így dúsítottam a kaját, ha finnyás volt - aztán megeszi simán is. vagy néhány kocka konzervvel szaftosítottam, amikor szárazra szoktattam át.

és valóban! simogatni, szeretgetni kell. meg kedvet csinálni neki a kajáláshoz. egy csöndes sarokban. :)

2011. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, száraz táp.

Nekem most 4hónapos fiú cicusom van (ajándékba kaptam :)) és elfogyott a száraztáp, nemsokára megyek bevásárolni és ha esetleg nem jön be neki (ha nem kapok olyat mint ami volt)és nem akarja megenni mit csináljak vele. Gondoltam arra is hogyha végképp nem jön be neki akkor egy cicás ismerőst megkérdezek hogy elfogadja-e... szerintetek? ötletnek jó?

Mert volt olyan amikor ismerős jött látogatóba és hozott neki táp,konzervet cicus megette először,fr sajnos utána 3napig hányogatott és utána egyáltalán nem fogadta el.

2011. aug. 5. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

persze, jó ötlet átadni. (volt olyan is, hogy a menhelyre vittük a maradékot, miután meghaltak a cicáink. az is jó helyre kerül ám!)

azért számíts rá, hogy lehet, nem is a kajára finnyás. az ugyanennyi idős macskánk a tányérjából ugyan nem eszik, de ha a szekrényben megtalálja az alsó polcon a tápos zacskót, abból igen..

illetve mi direkt úgy vettük régebben a kaját, hogy mindig másfélét, ha elfogyott: ne szokjon rá csak egy fajtára.

a penny-ben lehetett kapni molly nevű száraztápot, na azt SEMMI nem ette meg, se a finnyás, se a girhes zabálós, semmi az égvilágon. szóval a túl olcsó, fura állagú dolgokat kerüld el. :)

2011. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerencsére bejött neki, talán eddig ez a legjobban(??). Winstont vettem a Rossmannban, itthon a szatyor sarkát is kirágta ahol a doboz volt, amíg pakoltam.

Alig várta hogy letegyem a tálkáját. Most pedig itt alszik, teli pocival a laptopon a fejével :)


Én szeretem ezeket a rossmannos, dmes dolgokat - minőség és megfizethető.

2011. aug. 5. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!