Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyümölcs centrifuga. Mit...

Gyümölcs centrifuga. Mit csináltok a répa & céklalé után megmaradt rostos részével? Kuka?

Figyelt kérdés
Sajnálom kidobni, de nincs rágcsálóm, se komposztálom...mit lehetne vele csinálni :-)?
2010. okt. 21. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
a zöldségek egyik legértékesebb része a rost. én lehet, hogy leturmixolnám, vagy csak simán megegenném. segíti a bélműködést is.
2010. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
úgy értem, joghurttal, kefirrel, tejjel turmixolnám.
2010. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csorgass kis mézet a répa rostra!!!!Fincsi!
2010. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt,hogy vegyes salátába is bele keverhető mindkettő!
2010. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is próbálkoztam salátaként elfogyasztani /bár kb egy bevásárló szatyornyi lett belőle :-d/.

De lé nélkül olyan íztelen és száraz /ami persze jó/, de tény, ha valami levet rárakok, akkor talán jobban ehető.


Gondoltam, hogy sárgarápa levest is csinálhatnék belőle talán :-)...úgy sajnálom, én is tudom hogy értékes..

2010. okt. 21. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha még érdekel: fasírtba be lehet csempészni apránként-ízlés szerint. Ha zavarna az ízük, (sülés/fővés küzben lágyul az íze) sok vöröshagymával elnyomható. Nekem sütőben sült pulykafasírtban hasznosul. (Szoó Judit Kilófaló receptjéhez adom) És tényleg a rost a legegészségesebb része.
2015. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még "répatorta": piskótatorta BL55-ös lisztjét helyettesítem 1/4 rész kakaópor (Lidl:Castello), 1/4 rész darált dió, 1/4 rész darált zabpehely, 1/4 rész réparost. Recept szerinti tojás. Sütőpor is kell, mert kicsit tömör.(Ha diétázik vki, xyllittel, vagy szacharinnal édesíthető). Egészségedre!
2015. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!