Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha új házasságba, kapcsoltban...

Ha új házasságba, kapcsoltban éltek, mit csináltok az előző házasságból megmaradt pl. esküvői fotók, vagy pedig a gyerekkel közös kép amin rajta van az ex is? Most költözünk össze az új párommal, és nem tudom, hol van ezeknek a "helye"

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Egy dobozban. nekem a szüleimnél vannak egy nagy dobozban. De nem csak ezek az összes többi pasimmal készült régi képek stb...

Ha gyerekek az apával stb... azt ragd el hogy az a gyerekeké és add nekik oda, vagy az ö szekrényükbe tedd.


De sokban függ az újpárodtól is, mert sokan nem tudják elviselni a régitöl bármi emléket is.

2009. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Ezeknek a helye a szívedben van. Akármilyen is volt az a kapcsolat, volt. Ha nincs, nem történik meg az a viszony, a mai kapcsolatod sincs.


Ha kidobod a tárgyakat, kidobod a múltadat is. De akkor legyél őszinte és dobd ki a jó dolgokat is! Kész vagy rá?


A lelked és az új kapcsolatod "lelke" is akkor marad egészséges és életerős, ha ezeket a dolgokat szépen beteszed egy dobozba és megőrzöd: emléküket a szívedben. Ez is te vagy és nagy baj, ha megtagadod magad.

2009. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy kidobnám őket. Csak olyan helyet keresek neki, és olyan ötleteket amivel az új páromat sem bántom meg. Biztos nem esne jól neki, ha esetleg egy fiókba nyúlva találkozna az előző esküvői képekkel.
2009. júl. 22. 15:05
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg teljesen természetes,hogy nem viszem őket sehová,nem dobom ki hanem elteszem az otthonunkba egy dobozba a szekrénybe.Pl a férjem nem rég skennerte be a régi gyerekkori fotóimat,és azokat is amik az előző házasságomból maradtak az esküvőnkről a gyerekemről.Ő engem ennek tudatában vett feleségül(lassan 10 éve vagyunk együtt),hogy volt előtte már egy házasságom.Miért kellene mindent a sufniba dobni?Talán a gyerekemet ne tüntessem el mert az előzőből született?

Így fogadtuk el egymást,neki sem én voltam az első nője.

Én sem kívántam tőle,hogy olyan képeket kidobjon amin más nőkkel exekkel van.Miért is kellene?Egymáshoz tartozunk ez világos,de attól az emlékek még megmaradnak.

A férjem is el akarta tüntetni még régen azokat a képei amiken más nőkkel volt,de megbeszéltük,hogy felesleges lenne.És mivel én gyerekkel jöttem ebbe a házasságba Ő azt nem várhatta volna,hogy róla és az exemről dobjak ki mindent.Akinek ez problémát okoz,szerintem az bizalmatlanságra birtoklási mániára enged következtetni,arra,hogy valami nem stimm a kapcsolatban.

2009. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

15-01-es vagyok. Örülök, hogy nem akarod kidobni. Jó úton vagy.


Tedd be egy dobozba. Azt tedd be a szekrénybe. Pont.


Beszélgess a pároddal erről, nem a régi kapcsolatról, hanem arról, hogy mindenkinek megvan az élete, a múltja, amit nem lehet leválasztani és ennek egyik kifejezése a régi fotók bedobozolása. Nem nosztalgiából vagy valamiféle vágyakozásból, hanem mert a személyiséged részei. Meglátod, jó lesz.

2009. júl. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem dobtam ki semmiképp sem. Belepakoltam mindent egy dobozba és eltettem egy ritkán használatos szekrény legaljába.

Gyerkőc nem született az előző házasságomból, de azokon a képeken olyan emberek is szerepelnek, akik nagyon fontosak nekem ma is, még akkor is, ha már nincsenek velem (pl. a húgom, aki meghalt. A másodunokatesóm, aki a kísérőm volt és nagyon jó fej, de családi okok miatt elköltözött és nem is tartja senkivel a kapcsolatot).

Szóval ez egy része volt az életemnek. Úgy gondoltam elteszem. Lehet, egyszer majd (ha már vénséges vén nagymama leszek) akkor nem rossz szájízzel, hanem derűs nosztalgiával fogom megnézni ezeket a fotókat.

A férjem? Őt nem zavarják.

Engem sem zavarnak a volt menyasszonyáról, barátnőiről készült közös és eltett emlék fotók. Ő ugyanígy járt el, mint én.

Most meg már csak együtt és a kis bambinónkkal fotózkodunk:-)))

2009. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a képek idörendben albumba vannak rakva, az elözö esküvöi képek is. Eszembe nem jutna kidobni, mert az az idö is része volt az életemnek és akkor szépnek is éreztem.

Szerintem ha valamennyire is interligens az uj partner, akkor nem fog ezen megütközni.

Az persze egész más lenne, ha kiraknád a falra kinagyitva, vagy valami hasonló helyre.

2009. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!