Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon szeretnék egy kiscicát....

Nagyon szeretnék egy kiscicát. Panelban lakom a 8. emeleten. De a szüleim nem engednék. Mit kell tudnom a macskagondozásról, és hogy kéjem a szüleimet?

Figyelt kérdés
Igazából még nem próbáltam megkérni, mert születésnapomra szeretném. Egyke vagyok, és néha jól esne, ha tudnék valakivel játszani, ha egy kis cicus odabújna hozzám. Régebben voltak teknőseink, de amikor költöztünk visszavittük őket az állatboltba, ahol azt mondták, hogy nagyon jól tartottam őket. Most egy cicát szeretnék, és mivel első cicus lenne, ezért felnőttre gondoltam. Kérlek segítsetek!
2011. aug. 9. 12:32
 1/7 anonim válasza:

Jajj ez aranyos... :)

Panelben a macska tartása igencsak körülményes, de máshol is, ahol csak a lakásban lehet.

Ha mégis úgy döntenél, hogy belevágsz, fontos tudni, hogy nem kis költséggel, és odafigyeléssel jár.

Vegyük sorra: megveszed neki a tálat amibe az alom kerül, természetesen macskaalmot is (lehetőleg olyat, ami rendesen magába szívja a cica vizeletét, összetapad és könnyebben eltávolítható egyben az amúgy tiszta alomból, ez nem éppen a legolcsóbb szokott lenni) tálka (az ikertálak erre a célra nem jók, bár ötletesnek tűnik, de majd rájössz, hogy csak a gond van vele, érdemesebb 2 külön kis tálkát venni), alvóhely, kaparófa, játékok, sampon, fésű, macskaszállító doboz (amiben viheted állatorvoshoz), macskaeledel (whishkast nem szabad adni a cicának, mert tele van növényi zsírral, és agyon van sózva/ízesítve és bár szívesen eszi, nagyon egészségtelen)

2011. aug. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is már egy komplett állatkertem volt gyerekként..:) Szüleim azzal a feltétellel engedték, mikor gyerek voltam hogy én gondozok mindent. Igy is lett, betartottam az ígéretemet...De most felnőttként is van jó pár állatom. 4 macskám is közöttük. Kinti benti macskák, este szeretnek a fotelben aludni. Első dolog, ha a lakásod elég nagy egy macseknak, lesz e elég időd vele foglalkozni, mert akár 10-en évekre is társad lehet. A mindennapi alomcsere, az ellátása, az orvosi kezelések, oltások, játékok, kaparófa..stb. Tehát ha eléggé felkészültél, szüleid is beleegyeznek akkor sok sikert hozzá! üdv.
2011. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Erre az állatorvosunk hívta fel a figyelmet. Számolni kell az oltási és féregtelenítési költségekkel is.

És a cica almához visszatérve, naponta akár többször is ki kell takarítani, hogy ne bűzölögjön. Az alomra való szoktatás általában könnyen megy. Megmutatod neki a helyet, belerakod hagyod kapirgálni, valószínű, hogy üríteni is fog és máskor is oda megy majd.

Ha komolyan gondolod a macskatartást, és felelősen gondoztad a tekiket is akkor szerintem ígérd meg szüleidnek, hogy a macskával is felelősséggel fogsz törődni (de csak akkor ígérd meg, ha így is lesz) :) És arról se feledkezz meg, hogy a macskatartás bonyolultabb mint a teknősök tartása, már a mozgásigényükből is adódóan. Sok sikert! :)

2011. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, tudom, hogy nem olcsó dolog de már egy jó ideje gyűjtök rá, és abból a pénzből akár már 4 macskát is vehetnék. A tartással semmi baj, de kérlek most adjatok tipeket arra is, hogy a szüleimnek mit mondjak! Az a baj, hogy pu nem igazán szereti a macskákat, anyu pedig, hát elvan velük de nem a kedvencei ... :(
2011. aug. 9. 13:38
 5/7 A kérdező kommentje:
*Apu
2011. aug. 9. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Itt egyetlen egy dolgot lehet, mivel a lakás az övék. Az, hogy megígéred, hogy gondját viseled, és nekik nem lesz semmi gondjuk vele. Nem szedi szét a lakást, nem marad rájuk stb... Szülők többnyire attól félnek, hogy rájuk marad, mondjuk sajnos van sok ilyen, gyerek megunja...Ebben kell őket biztosítanod, nem lesz vele gondjuk. Kezdésnek lehet egy kiscica jobb lenne, jobban hozzátok nő...sok sikert!
2011. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lienah ***** válasza:

"amikor költöztünk visszavittük őket az állatboltba.."

Nah ez aztán a felelős állattartás, ha már nem kell, nem tetszik, megnő vagy akármi, akkor vissza a boltba, vagy valakinek elpasszolni, rosszabb esetbe menhely vagy az utca???????? Addig jó amíg a szülők nem engedik, addig nem áll fent a veszély hogy "megunják". Már bocs de a felelős állattartás nem itt kezdődik!!! Különbenis manapság lehet már kapni ilyen doromboló, hempergő mittoménmégmitcsináló "plüssjátékot" is. (A kérdés kiírása ugyan 2011-es, de nem bírtam szó nélkül hagyni, és csak bízom benne hogy az amúgy nagyon kedves kérdező nem kapott macskát....)

2013. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!