Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon szeretnék egy kiscicát....

Nagyon szeretnék egy kiscicát. Panelban lakom a 8. emeleten. De a szüleim nem hiszem, hogy engednék. Hogy kéjem a szüleimet?

Figyelt kérdés
Igazából még nem próbáltam megkérdezni, mert születésnapomra szeretném. Nincs testvérem, és néha jól esne, ha tudnék valakivel/valamivel játszani, ha egy kiscica odabújna hozzám. Régebben voltak teknőseink, de amikor költöztünk visszavittük őket az állatboltba, ahol azt mondták, hogy nagyon jól tartottam őket. Most egy cicát szeretnék, és mivel első cicus lenne, ezért felnőttre gondoltam. Az is a baj, hogy a szüleim annyira nem szeretik a macskákat... Sagítsetek!
2011. aug. 9. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
készíts egy pro -kontra listát...
2011. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidnek a cicákkal van baja vagy általában véve nem szeretnének állatot a lakásba? Ha a cicát nem szeretik, esetleg mást kérhetnél tőlük (kutyus, nyuszi, tengerimalac). Ha általában azzal van bajuk, hogy állat legyen a lakásban, akkor sajnos nem hiszem, hogy sok mindent tudsz tenni... legalábbis nekem gyerekkoromban soha nem sikerült "kiharcolnom" még egy papagájt sem, pedig rengeteget könyörögtem.

Ha nagyon ellenkeznek, akkor azt javaslom, ne erőltesd a témát. Régen egyik barátnőm ugyan elérte, hogy legyen cicu a lakásban, a szülei nagy nehezen beadták a derekukat. De onnantól folyamatosan veszekedtek vele, "minek kellett ide ez a macska", állandóan megjegyzéseket tettek rá. És nagyon csúnya vége lett, mert menhelyre került szegény:( szóval tényleg csak akkor próbálkozz, ha a szüleiden tapasztalsz valamiféle nyitottságot...


De ha nem jön össze, akkor se keseredj el, felnőttkorodban még annyi állatod lehet, amennyit csak szeretnél és amennyiről persze tudsz gondoskodni, ezt tapasztalatból mondom:)

2011. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem panelba nem annyira való cica... De mi előtt kérnél a szüleidtől gondold végig..Egy macskának nagyon sok minden kell.. Például ott az alom , tálak,alvó hely, játékok, étel , (ha bolhás) bolhaírtó... A szellőztetésnél nagyon kell vigyázni... Nem biztos hogy jól érezné magát egész nap bezárva..Szerintem jobban járnál hörcsöggel mert azt betudod zárni és ha haza érsz a szobádba ki is engedheted.. :) És nagyon aranyosak..:) De ha mégis macskát szeretnél menhelyről vigyél!!
2011. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jobban jársz kölyökkel, mert könnyebben hozzászoktatod a lakáshoz, vagy pedig egy már szobacicaként felnőtt macskával!

Hány éves vagy?

Azt átgondoltad, hogy amikor suliban vagy, akkor a macsek egyedül van otthon? Idővel megszokta a többségük, de nekem az előző az annyira nem volt szobamacska típus, hogy a bútorok kitépése, tapéta leszedése, illetve még számos rombolása után levittük falura nagyszüleimhez. Azóta van egy másik, aki kölyök volt, mikor hozzánk került, most 11 éves, és ő tipikus szobamacska. Már nem is érezné jól magát kint.

2011. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kutyát azért nem szeretnék, mert azoknál nincs olyan fajta, amelyik nem lenne mozgásigényes, és én nem hiszem, hogy minden nap felkelnék azért, hogy kivigyem, és este is sétáltatni kéne, nem szeretném, mert akkor a kuyta szenvedne! A hörcsöggel, meg a tengerimalaccal pedig az a baj, hogy nem bírnák ki 2-3 hétig egyedül, ugyanis minden nyáron elutazunk 2-3 hétre a rokonokhoz, ahova a cicust akár magunkkal is vihetjük, de a hörsöggel ott nem tudnánk mit kezdeni, és anyuék is előbb engednének egy macskát, mint egy hörcsögöt. A szüleim igazán állatbarátok, csak a cicákkal vannak kicsitt rosszabul, de szerintem ha meglátnának egyet, rögtön beleszeretnének... Reménykedem...
2011. aug. 9. 14:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Te, azért egy macskának sem nagy kaland a nyaralás! Ők nem úgy élik meg, mint Te, hogy jaj, de jó, világot látunk. Megszokott környezet, megszokott emberek, de ha már valamit be kell áldozni, akkor inkább maradjon a megszokott környezetben, és járjon hozzá valaki etetni, foglalkozni vele. Még jó, hogy ez nem most aktuális!
2011. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindig a nagymamámhoz megyünk, ahol szerintem jól érezné magát, hogy egy kicsit kint lehet...
2011. aug. 9. 14:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A-a. A macskák nem így működnek, ha benti cica, akkor nem engedheted el a mamádnál sem, mert nincs hozzászokva a kinti élethez, megsérülhet, meghalhat. Elviheted a mamádhoz, de nem engedhetnéd ki. Továbbá: ha egy macska nem autózik pici baba korától akkor már nem fogja jól viselni az utazást. Az én cicáim kb első naptól autóznak és jönnek mindenhova, a nagyobb így sem viseli mindig jól. Szóval azért ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy elképzeled! Egy tengeri cocát pl sokkal könnyebb utaztatni. Meg tartani is idegen környezetben, hiszen a megszokott házában utazik, és ott is lakik, akkor is ha másik helyen vtok!
2011. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm :)
2011. aug. 9. 15:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony, a mamádnál sem szabad kiengedni! Nemcsak azért, mert baj érheti, hanem mert amelyik macska már többször is kint volt, főleg 2-3 hetet, azt már nem fogod tudni kizárólag lakásban tartani.

Egyébként megértem, ha cicát szeretnél, engem sem tudnának meggyőzni, hogy egy tengerimalac cukibb:)) Cuki, de nem nekem:)


Egyébként én meg ammondó lennék, hogy mégse kiscicát kérjél, nem attól függ, hogy bírja-e a lakást vagy sem, hogy kicsi-e vagy nagy. Mert találsz olyan cicát, amelyik eleve csak szobacica volt és nem is adnák oda, csak lakásba. Egy felnőtt cica higgadtabb, bújósabb, nem tépi le a függönyt, meg a tapétát. Legalább is ,ahonan hozod, ezeket meg tudod kérdezni az előző gazdájától/menhelyen. A neten is a legtöbb cica mellett van jellemzés, kinek, milyen célra ajánlják. Szinte biztos, hogy ivartalanítva is van, arra sincs gond. A kiscica a sok öröm mellett meglepit is okozhat, főleg, akinek még nem volt:)

Csak akkor bújik hozzád, amikor már úgy elfáradt, hogy szinte bekábul az öledbe:) Persze a kiscicának is megvan a varázsa:)

2011. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!